×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

Amatnieku svētki Brīvdabas muzejā

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā jau 43. gadu brīvdienās notiks lielie amatniecības svētki – Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Savu gada veikumu Rīgas iedzīvotājiem un viesiem atrādīs un piedāvās iegādāties aptuveni 500 dažādu amatu meistaru no visas Latvijas. No tiem 50 ir jaunie dalībnieki, kuri tikai šogad izgājuši gadatirgus komisiju. 


Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja pārstāve Eva Birzleja stāsta, ka visvairāk pieteikušies keramiķi, kalēji, kokamatnieki un lina izstrādājumu darinātāji, bet netrūkšot arī pinēju, rotu darinātāju, rokdarbnieku un stikla mākslinieku. Plaši pārstāvētas būs arī grāmatu izdevniecības, bet pirts pļavā varēs izbaudīt īstus pirts rituālus profesionāla pirtnieka uzraudzībā.

Katru gadu amatnieku svētkos piedalīties tiek aicināti viesamatnieki no citām valstīm. Kā pastāstīja E. Birzleja, arī šis gads nebūšot izņēmums. Viesi no Zviedrijas iepazīstinās ar interesantām savas tautas amata prasmēm un izstrādājumiem, kas pie mums ir neierasti, piemēram, stieplīšu pinumiem, tekstilmozaīkām, austiem paklājiem un īpašiem koka darbiem.

Līdztekus amatniecības izstrādājumiem gadatirgū, kā ierasts, varēs iegādāties arī plašu vietējo pārtikas preču ražotāju produkciju un latviešu tradicionālos ēdienus – mājas sieru, kūpinātas zivis, žāvētu gaļu, vīnu, mājās ceptu maizi un piparkūkas, medu, kliņģerus, štovētus kāpostus, alu un citus gardumus.

Abas dienas uz muzeja Rietumu skatuves norisināsies kultūras programma – dejos tautas deju ansambļi, ar dziesmām apmeklētājus priecēs kori un vokālās studijas, bet par noskaņu rūpēsies folkloras kopas un amatieru teātris.

Gadatirgus laikā Kurzemes zvejnieka mājas “Lurķi” latviskajā gaisotnē varēs aplūkot amatniecības konkursa “ZELTA ROKAS 2013” finālistu darbu izstādi un nobalsot par sev tīkamāko darinājumu. Savukārt bērniem būs pieejams koka rotaļlaukums, būs iespēja piedalīties dažādās rotaļās, vizināties zirga mugurā un darboties radošajās darbnīcās.

 

 

Fakti

Gadatirgus ieejas biļešu cenas: pieaugušajiem – Ls 3, pensionāriem – Ls 2, studentiem – Ls 1,5, skolēniem – Ls 1, ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1 – 4 bērni līdz 18 g. v. vai viena daudzbērnu ģimene) – Ls 6.

Gadatirgus laikā apmeklētājiem būs atvērta galvenā ieeja, Rietumu vārti, Vējdzirnavu ielas vārti, kā arī muzeja saimniecības vārti Berģos. Riteņbraucējiem būs pieejama velosipēdu novietne pie muzeja galvenās ieejas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+