×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
5. aprīlis, 2018
Drukāt

Ameriks pamatīgi kāpinājis ieņēmumus no ātro kredītu kompānijām (33)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Andris Ameriks

Rīgas domes vicemērs Andris Ameriks (GKR) pērn no ātro kredītu uzņēmumiem AS “4finance” un AS “Mogo” procentos guvis ap 235 000 eiro ieņēmumus, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā amatpersonas deklarācija par 2017.gadu.

Amerika ieņēmumi no ātrajiem kredītiem pērn ir auguši, jo 2016.gadā viņš no šiem uzņēmumiem procentos bija guvis ienākumus teju 200 000 eiro apmērā. Pērn 35 250 ASV dolārus jeb aptuveni 30 000 eiro Ameriks ieguvis procentos no “4finance”, bet 205 000 eiro – procentos no “Mogo”.

Deklarācijā norādīts, ka Amerikam pieder obligācijas 2,5 miljonu eiro, 100 000 eiro un 300 000 ASV dolāru vērtībā. Pagājušā gada laikā Ameriks ir kāpinājis ieguldījumus obligācijās, jo pie darījumiem ir uzrādījis obligāciju iegādi par 500 694 eiro un par 100 000 eiro.

Lielākos ienākumus – 335 000 eiro – Ameriks pērn gan guvis no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem.

Kopējie Amerika ienākumi pērn veidoja ap 645 000 eiro, kas bija par aptuveni 100 000 eiro vairāk nekā 2016.gadā. No kopējiem ienākumiem 48 000 eiro bija darba alga Rīgas Brīvostas pārvaldē, bet vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – viņš saņēmis algā Rīgas domē par vicemēra pienākumiem. Deklarācijā norādīts, ka iedzīvotāju ienākumu nodokļa avansā par 2017.gadu Ameriks samaksājis 33 557 eiro.

“Mogo” dibināts 2012.gadā un tā pamatkapitāls ir pieci miljoni eiro. Uzņēmums nodarbojas ar finanšu nomu. Tā apgrozījums 2016.gadā bija 10 412 789 eiro un peļņa 2 963 499 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Savukārt “4finance” dibināts 2008.gadā un tā pamatkapitāls ir 3 165 888 eiro. Uzņēmums nodarbojas ar kreditēšanas pakalpojumiem. 2016.gadā tā apgrozījums bija 19 601 092 eiro un peļņa 29 016 900 eiro.

Amerika gada deklarācijā norādīts, ka viņš 8000 eiro uzkrājis skaidrā naudā un 295 000 eiro – bezskaidrā naudā. Amerikam nav parādsaistību, bet viņš ir izsniedzis divus aizdevumus par kopējo summu 155 000 eiro, kas ir tieši tāda summa, kāda bija uzrādīta deklarācijā pirms gada.

Ameriks pārskata periodā ir veicis vairākus darījumus, kurus jānorāda deklarācijā, jo to summa pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās mēnešalgas, piemēram, Rīgas vicemērs biedra naudā samaksājis 7000 eiro, izņēmis skaidru naudu 25 000 eiro apmērā, konta papildināšanai ieskaitījis 35 000 eiro, bet 80 000 pārskaitījis starp saviem kontiem dažādās bankās.

Gada deklarācija liecina, ka Amerikam pieder pieci nekustamie īpašumi – trīs Brocēnos un pa vienam Brocēnu novadā un Jūrmalā, kā arī 2017.gadā ražota automašīna “Volvo V90”.

Papildus Rīgas domes vicemēra amatam Ameriks ir valdes priekšsēdētājs Rīgas brīvostas pārvaldē, valdes priekšsēdētājs Latvijas ostu asociācijā, kapitāla daļu turētājs SIA “Rīgas ūdens”, SIA “Rīgas nami”, SIA “Rīgas meži”, SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA “Rīgas serviss”, SIA “Getliņi EKO” un AS “Rīgas siltums. Tāpat Ameriks ir Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda padomes loceklis Finanšu ministrijā, partijas “Gods kalpot Rīgai” priekšsēdētājs, biedrības “Tava Rīga” (Tvoja Riga) valdes loceklis, Latvijas Basketbola savienības padomes loceklis, Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs, domes deputāts, pilsētas Zemes komisijas loceklis, pilsētas pašvaldības īpašuma privatizācijas komisijas loceklis un Rīgas domes sabiedrības vajadzībām nepieciešamo nekustamo īpašumu atsavināšanas komisijas priekšsēdētājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Zemiska cilvēka zemisks bizness…

 2. šis ir Latvijas invalīds maigi izsakoties .

 3. un pārējie no malas, tik skatās un rij siekalas.

 4. Par 10% ta sauc Ameriku jo visur kur ir vina paraksts 10% ir vinam.Tada ir dzive ko darisi.

 5. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Ja tik vareni un razigi var darboties privatos darijumos, laikam jau pietrukst laika saviem tiesajiem pienakumiem. Nezin no kurienes sakuma kapitals sakrajas, un, ja pieskaita visus korupcijas skandalus, kuriem blakus sis pats tipins ir bijis, tad kopuma izskatas diezgan bedigi. Tik pat bedigi ka “turisma galvaspilsetas” Rigas centrala dala lietu un ziema, tas slavenie grausti, kuri vienkarsi nekust no vietas sakopsanas zina. Tam visam neatliek ne laika, ne mazakas gribesanas savest kartiba, pietiek ar skalu un nepelnitu nosaukumu gods kalpot.

 6. 100 aizdod ,atpakaļ jāatdod 200

 7. Ameriks – viens no LV emigrācijas veicinātājiem.

 8. Ameriks – viens no LV emigrācijas balstiem.

 9. Pēc Ušakova, gandrīz riebīgākais cilvēks Rīgā.

 10. …zeme atveries….

 11. Tekstā ir kļūda – pareizi ir jāraksta (vice)mērs ! Un vai no ” feniksiem” labumus gūst viņa bērni , pats ne ?

 12. PATIESIBA IR TEPAT ,,ARA”.SHANGE ONE
  Premium karate atrocities 300$ _2% procenti

 13. Cilveks ir ticis pareizaja vieta un laika. Nav gajusi secen ari komunistu laiku pazisanas.
  Domajams ka ar nodokliem viss ir kartiba…
  Un lai maksa labi saviem padotajiem…neit runa par domes darbu. Tie kas ir auksgala,tie ar pienems likumus un lemumus sava laba…
  Seit ir ta,ka maku ta ari pelnu…
  Milie tautiesi,nevajag skaitit svesa naudu…
  Naudaszime jau ir velnabilde(analogs Dievbildei)…Nauda tagad ir pasaules visbaisaka epidemija. Cilvecisko jutu un izpalidzibas jau gandriz nav palicis…

 14. American One MasterCard,DoD venikala
  Peony no 300$ veikala piemaksa
  150$ peck Trojan menesem

 15. Ir vairāki korupcijas skandāli RD, aiz kuriem stāv Ameriks, bet viņu piesedza pakalpiņi. Tādi ir bijuši Satiksmes departamentā, Būvvaldē, Īpašuma departamenta un citur. Ka tik ātro kredītu kompānijas ienākumi nav faktiski samaksāto kukuļnaudas apmazgāšana

 16. Rīdzinieki attopieties nākamajās vēlēšanās, tak redziet kāds Jūsu tautas kalps!!! Lai Ameriks dodas uz Ameriku, tad redzēs kā viņam tur veiksies.

 17. 19 miljoni apgrozījums un 29 miljoni peļņa..nu neko jau..

 18. tādus likumus arī pieņem VISĀS nozarēs lai viņu biznesi zeltu un plauktu .

 19. Rīgas vicemērs ir augļotājs, kurš iedzīvojas uz savu iedzīvotāju nelsimes rēķina? Pretīgi….

 20. Un kur mani 20????

 21. Kāds veiksmīgs cilvēks! Nu visu savā dzīvē var apvienot un visas lietas iet no rokas. Pats gadiem strādā pašvaldībā, bet arī visi papildus ieguldījumi un biznesi (bez viņa aktīvas līdzdalības) zeļ un plaukst! Nav kā citi – dienu un nakti strādā, lai savu biznesu uzstutētu, un čiks vien sanāk. Apbrīnojama veiksme! Apbrīnojama!

 22. senās Romas terminus lietojot – senators-augļotājs…

 23. Ātro kredītu devēji ir paša nelabā iemiesojums, šādu kredītu ņēmējus padara nabagiem un vergiem,šos cilvēkus izdzen emigrācijā un vai to visu var saukt gods kalpot Rīgai ,drīzāk gods kalpot Velnam.

 24. Tā pelna Rīgas vicemērs?! Un GKR vēlētājiem ne silts ne auksts!

  • Izrādās, ka ļoti labi dzīvo nevis tie latvieši, kuri gribēja atjaunot latvisku demokrātisku Republiku, bet tie koloboranti – kompartijas un komjaunatnes nomenklatīra, padomju pārvaldes nomenklatūra, un , VDK virsnieki! 4 maija Republikas zieds!

 25. Vai gadījumā KNABam nav jāpaskatās, kā tur ir ar naudas izcelsmi..

 26. Un cik saņēmis kukuļos ,cik no Valstij neizdevīgiem nomas līgumiem un privatizācijām ? Tādi vīri Latvijā
  aktīvi darbojās arī 41. un 49 . gadu deportācijās ! Uz valsts rēķina slavina sevi un sev pietuvotos informācijas līdzekļos. Kur skatās attiecīgie dienesti ? Nav izdevīgi. Kādai īsti valstij viņš kalpo ….Tādi vēl ir deputāti ?! Mūžīgi jau tā nebūs .

 27. Kā izskatās ušaks šādā griezumā un kad šie nabadziņi strādā???

 28. Kā zeme nes šādus cilvēkus? Kāpēc cilvēku apkrāpējiem soda nav?

 29. nabadziņš , miegam nemaz laika neatliek !

 30. “Uzņēmums nodarbojas ar kreditēšanas pakalpojumiem. 2016.gadā tā apgrozījums bija 19 601 092 eiro un peļņa 29 016 900 eiro.”
  Vo vellos, es ar tā gribētu pelnīt !?

 31. Kā amatpersona drīkst gūt peļņu vēl kur citur?

  • lai nu būtu citur, bet tik riebīgā nozarē kā ātrie kredīti… Nodarbe, kas izposta simtiem cilvēku dzīvi, ļauj pelnīt miljonus. Tas nav deputāta cienīgs peļņas avots, kaut gan nauda jau, kā zināms, nesmird

Draugiem Facebook Twitter Google+