×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. decembris, 2015
Drukāt

Apbalvotas Latvijas bibliotēkās visvairāk lasītās grāmatas

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tradicionāli savu balvu – braucienu uz Briseli – labākajām bibliotekārēm pasniedza Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere (otrā no labās). Viņa visām Latvijas bibliotēkām dāvinās arī savu jaunāko grāmatu "Starptautiskās valūtas attiecības".

Akcijas “Atbalsts lauku bibliotēkām” noslēguma pasākums un “Lielās lasītāju balvas 2015” uzvarētāju godināšana  pagājušajā piektdienā norisinājās Jaunolaines kultūras namā, kur pasākuma vadītāju lomās iejutās aktieri Gunta Virkava un Zigurds Neimanis, bet par muzikālu izklaidi rūpējās brāļi Atis un Jānis Auzāni.

Lauku bibliotēku atbalsta biedrības (LBAB) organizētā akcija “Atbalsts lauku bibliotēkām” šogad norisinājās 14. gadu, bet jau vienpadsmito reizi tika pasniegtas Lielās lasītāju balvas. LBAB konkursā par visvairāk lasītajām grāmatām piedalās tikai tie darbi, kas iznākuši iepriekšējo trīs gadu laikā, un tās tiek vērtētas un apbalvotas septiņās nominācijās. Šogad lasītāju viedokli apkopojušas 606 pilsētu un pagastu publiskās bibliotēkas.

LBAB priekšsēdētāja Biruta Eglīte svētku uzrunā sveica visus uz pasākumu atbraukušos bibliotekārus, rakstniekus un grāmatu izdevējus, vienlaikus atskatoties uz šogad paveikto: “Pirmo reizi mūsu darbības vēsturē esam apdāvinājuši 1516 publiskās, skolu un mācību iestāžu bibliotēkas. Dāvinājumu kopējais apjoms gan ir mazāks nekā citus gadus, iespēja iegādāties grāmatas bibliotēkām sniegta par gandrīz 59 tūkstošiem eiro. Protams, vēlējāmies dot vairāk, taču šogad diemžēl nebija vēlēšanu, tāpēc politiķu un partiju atsaucība arī bija ļoti zema. Agrāk mums galvenais bija dāvinājuma apjoms, bet tagad tā ir satikšanās – grāmatu izdevēju un rakstnieku satikšanās ar saviem lasītājiem, politiķu satikšanās ar vēlētājiem, viena pagasta ļaužu satikšanās ar kaimiņos dzīvojošajiem.”

Izdevniecība “Lauku Avīze” savas pārsteiguma balvas pasniedza šā gada labākajam pasākuma rīkotājam – Salas novada Biržu kultūras nama vadītājai Vijai Pazuhai, kā arī Apes novada priekšsēdētājai Astrīdai Harju, kas novadīja publisko diskusiju reizē, kad uz to neieradās neviens no politiķiem.

Uzziņa

“Visvairāk lasītās grāmatas Latvijas bibliotēkās 2015”

Oriģināldzeja: Kornēlijas Apškrūmas dzejoļu krājumi “Dzirdēt ar sirdi” un “Labi vārdi mūža gadiem”.

Oriģinālproza: Māras Zālītes romāns “Pieci pirksti”.

Tulkotā daiļliteratūra: E. L. Džeimsas erotiskie romāni Evas Stankēvičas tulkojumā “Greja piecdesmit nokrāsas” un “Brīvība piecdesmit nokrāsās”.

Dokumentālā oriģinālliteratūra: Līgas Blauas “Harijs Spanovskis. Nekas jau nebeidzas”.

Tulkotā dokumentālā literatūra: Estesas Klarisas Pinkolas “Sievietes, kas skrien ar vilkiem” Andželas Šuvajevas tulkojumā.

Bērnu oriģinālliteratūra: Rutas Skrebeles stāsts “Palaidnību karaļa Jāņa B. dienasgrāmata”.

Tulkotā bērnu literatūra: Džefa Kinnija “Grega dienasgrāmatas”.

Atbalstītāji: Latvijas Bērnu fonds, Jelgavas tipogrāfija, Olaines novada pašvaldība, AS “Olainfarm”
Sadarbības partneris: VAS “Latvijas Dzelzceļš”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+