×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2012
Drukāt

Apcietina pagrīdes rūpniekus


fabrika_vid_5

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) lūguma tiesa apcietinājusi divus Latvijā zināmus bandītus ar iesauku Brāļi un vienu Krievijas pilsoni. Kriminālprocess pret viņiem sākts pērn par nelegālu cigarešu ražošanu kādā bijušās padomju kara daļas ēkā Daugavpils novada Naujenē.

 

Kopumā VID kriminālprocesā par aizdomās turētajiem atzinis septiņas personas – noziedzīga grupējuma dalībniekus, no kuriem viens ir Krievijas, bet pārējie – Latvijas pilsoņi.

Iespējamais nelegālās ražošanas organizētājs, Krievijas pilsonis, tika aizturēts jau pērnā gada 23. janvārī Vācijā, un viņš joprojām atrodas apcietinājumā. Ēka, kurā bija iekārtota nelegālā cigarešu ražotne, bija pielāgota pastāvīga cigarešu ražošanas procesa uzsākšanai – tajā bija uzstādītas jaudīgas cigarešu ražošanas iekārtas un ģenerators elektroenerģijas ražošanai. Ārvalstu pilsoņi bija piesaistīti kā iekārtu uzstādīšanas un ekspluatācijas speciālisti.

Personu aizturēšanas brīdī viss bija sagatavots ražošanas uzsākšanai, kā arī pabeigta iekārtu uzstādīšana, noregulēšana un pārbaude. Pēc ekspertu atzinuma, cigarešu ražošanas iekārtu jauda varēja būt apmēram miljons cigarešu dienā. Lielāko daļu no saražotajām cigaretēm bija paredzēts nogādāt dažādu Eiropas Savienības valstu tirgos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+