×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Apdrošinātājs “Rīgas Cirkam” izmaksās atlīdzību 7200 eiro apmērā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki un automašīnas Alfrēda Kalniņa ielā pie Rīgas Cirka, kur izcēlies ugunsgrēks.

Apdrošināšanas sabiedrība “Gjensidige Baltic” nolēmusi kompensēt “Rīgas Cirkam” ugunsgrēka dēļ radušos zaudējumus 7200,14 eiro apmērā, informēja kompānijas pārstāve Jana Norvele.

Viņa norādīja, ka atbilstoši apdrošināšanas polises nosacījumiem “Rīgas Cirka” ēka ir apdrošināta ar 90% zemapdrošināšanu, kas paredz izmaksāt atlīdzību 10% apmērā no zaudējuma summas.

Kopējie pieteiktie neto zaudējumi, kas radušies ugunsgrēka dēļ, ir 73 501,41 eiro, un no šīs summas aprēķinātā atlīdzība ir 7 350,14 eiro. Tā kā polisē bija noteikts pašrisks 150 eiro apmērā, kopējā atlīdzība būs 7200,14 eiro, ko plānots izmaksāt “Rīgas Cirkam” pēc saskaņošanas ar Kultūras ministriju (KM).

“Rīgas Cirka” direktore Lolita Lipinska pastāstīja, ka nepieciešamie dokumenti ir iesniegti KM.

Komentējot tālāko rīcību, Lipinska norādīja, ka tik, cik lielu finansējumu KM piešķirs, tik arī cirks izmantos. “Cik būs, tik izmantos. Tagad ļoti daudz paši darām saviem spēkiem,” sacīja “Rīgas Cirka” direktore.

Kultūras ministrija ceturtdien ir saņēmusi “Rīgas Cirka” iesniegto prasījumu par 350 tūkstošiem eiro, sacīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

“Skaidrs, ka mums nav tādu līdzekļu, lai viņiem to iedotu,” teica Grīnfelde, informējot, ka cirka iesniegtie dokumenti nodoti KM investīciju nodaļai, kas izvērtēs iesniegtās tāmes. Skaidrība par iespējām piešķirt cirkam līdzekļus varētu būt aptuveni pēc nedēļas.

Jau vēstīts, ka “Rīgas Cirka” otrā stāva mākslinieku grimētavā 19.martā izcēlās ugunsgrēks un kopējā degšanas platība bija 120 kvadrātmetru. Ugunsgrēka dzēšana bijusi gana sarežģīta, jo ēkā ir daudz koka konstrukciju. Ugunsgrēkā bojā gāja pitons, bet visi pārējie dzīvnieki tika izglābti.

“Rīgas Cirka” ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) secināja, ka kultūrvēsturiski zaudējumi Rīgas cirka ēkai pēc ugunsgrēka nav, jo degušās telpas pārsvarā 20.gadsimta 60.gados tikušas pārbūvētas. Ne galvenajai ēkai, ne parādes kāpnēm, ne cirka arēnai ugunsgrēka dēļ zaudējumi nav radušies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+