×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

Aplikācija “Kadastrs.lv” palīdzēs atrast cērtamas eglītes (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts zemes dienesta (VZD) mobilā aplikācija “Kadastrs.lv” Ziemassvētku priekšvakarā var palīdzēt situācijā, kurā ģimene dodas uz mežu pēc eglītes. Ja iepriekš izpētīta “Latvijas Valsts mežu” sagatavotā Ziemassvētku eglīšu karte vietnē “Kurtuesi.lv”, aplikācija palīdzēs identificēt meklēto mežu dabā, informē VZD.

Mobilā aplikācija “Kadastrs.lv” gada nogalē kļuvusi pieejama arī “Windows Phone” lietotājiem. Tas nozīmē, ka aplikāciju tagad var izmantot ne tikai tie, kas to novērtējuši “Android” un “iOS” operētājsistēmās, bet arī viedtālruņu īpašnieki, kas priekšroku dod “Windows Phone” platformai.

“Ir patīkami gadu noslēgt ar ziņu, ka mobilā aplikācija “Kadastrs.lv” nonākusi arī “Windows Phone” veikalā. Līdz ar to vēl vairāk mobilo iekārtu lietotāju iegūst bezmaksas pieeju Kadastra informācijas sistēmas teksta un ģeotelpiskajiem datiem. Ceram, ka viņi nebaidīsies eksperimentēt un atklāt noderīgo, ko sniedz aplikācija,” norāda VZD projekta vadītājs Aivars Malacanovs.

Mobilās aplikācijas “Kadastrs.lv” priekšrocības ir bez maksas meklēt un skatīt kadastra datus plašākā apjomā, nekā tas ir portālā “www.kadastrs.lv”. Aplikācijā pirmo reizi bez maksas pieejama aktuālā Kadastra karte. Turklāt aplikācija nodrošina iespēju atpazīt nekustamo īpašumu vietā, kur atrodas mobilās iekārtas lietotājs, un uzzināt kadastra datus par šo objektu.

Visiem lietotājiem VZD sagatavojis videostāstu “Kadastrs tavā kabatā”, kurā demonstrē, kā mobilā aplikācija “Kadastrs.lv” palīdz dažādās dzīves situācijās.

Mazāk zināma ir aplikācijas funkcija meklēt un attēlot kartē gan sarežģītas adreses pilsētās, gan viensētas Latvijas laukos. Šajā aspektā “Kadastrs.lv” var izrādīties noderīgāks nekā virkne citu navigācijas iespēju.

Mobilā aplikācija “Kadastrs.lv” izstrādāta ERAF līdzfinansētā projekta “Valsts zemes dienesta ģeotelpisko datu Ģeotelpiskās informācijas sistēmas izveide” ietvaros. Projekta mērķis ir izveidot modulāru VZD ģeotelpisko datu sistēmu (ĢIS), kurā pēc vienotiem principiem tiks uzkrāti un apstrādāti kadastra, adrešu, aizsargjoslas izraisošo objektu un apgrūtināto teritoriju, vērtību zonējumu, būvju kadastrālās uzmērīšanas, topogrāfisko plānu mērogā 1:500 dati. ĢIS nodrošinās datu ērtu izmantošanu VZD klientiem un datu apmaiņas partneriem e-pakalpojumu un informācijas servisu veidā atbilstoši “Inspire” direktīvas prasībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kurtuesi ,punkts lv /eglite

  2. maksāt ta vajag par to

  3. Tagad lai meitenes turas!

Draugiem Facebook Twitter Google+