×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Apstrīd agresijas slavināšanas iegrožošanu
 (3)

Valērijs Agešins. Foto - Karīna MiezājaValērijs Agešins. Foto - Karīna Miezāja

“Saskaņas centra” (“SC”) deputāti vērsušies Satver­smes tiesā (ST), lai apstrīdētu likuma normu, kas paredz kriminālatbildību par PSRS vai nacistiskās Vācijas pret Latviju veiktās agresijas publisku noliegšanu, attaisnošanu, slavināšanu vai rupju noniecināšanu, informē partiju apvienībā.

“SC” deputāti uzskata, ka šī jaunā Krimināllikuma norma neatbilst Satversmei, kā arī Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijai. “Likumdevēja starptautisko krimināltiesību strīdīga interpretācija ir radījusi normu, kas savieno pretrunīgas idejas un padara ļoti problemātisku kvalitatīvu spriedumu taisīšanu uz šīs normas pamata. Turklāt ikviena pamattiesību ierobežojuma pamatā ir jābūt apstākļiem un argumentiem, kādēļ tas vajadzīgs, proti, ierobežojums tiek noteikts svarīgu interešu – leģitīma mērķa – labad, taču likumdevējam šādu argumentu nav,” pamato “SC” deputāts Valērijs Agešins. Deputāti min, ka likuma redakcija pieļauj personas saukšanu pie kriminālatbildības arī par izteikumiem, kas, piemēram, akadēmiskas diskusijas ietvaros noliegtu noziegumu pret cilvēci, pat ja izteikumu autora mērķis, noliedzot šos noziegumus, būtu iesaistīties juridiskā vai vēsturiskā diskusijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pats SC pastāvēšanas fakts vien ir 100% arguments!Cik var vienas naidīgas kaimiņvalsts “iesūteņi”maisīt gaisu Latvijā.Atradusies Latvijas tauta!Kāpēc tad nesauc sevi īstajā vārdā-5.kolonna?

  2. Man tas Agešins patika, bet šādi domāt. Tiem krieviem ir tikai Pobeda. Vienmēr brīnos,kas tas ir? Kā erotikas un naida vienojums?

  3. Ak tad jau tiktāl esam atļāvušies sevi pazemot???!!!! Noziedzīgi rīkojas tie Latvijas pilsoņi, kuri plāno atdot savu vienīgo balsi nākošajās vēlēšanās par Padomijas ielikteņiem. Vēl ir laiks atteikties un pieņemt savas īstās, mīļotās Dzimtenes pilsonību un baudīt dzīves ērtības savā zemē- dzīve ir pārāk īsa,lai tā šķērdētos.

Draugiem Facebook Twitter Google+