Latvijā
Sabiedrība

Aptauja: Latvijā 71% iedzīvotāju bērnu skolas gaitām prioritāri iegādājās apģērbu un apavus0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijā 71% aptaujāto iedzīvotāju ikgadējām bērnu skolas gaitām prioritāti iegādājas apģērbu un apavus, liecina tirdzniecības centra “Domina Shopping” aptauja par Latvijas ģimenes iepirkšanās tendencēm.

Tāpat 52% iedzīvotāju uzskata, ka svarīgākais pirkums ir kancelejas preces, 40% – sporta apģērbs un apavi un 25% skolas soma.

Aptaujā noskaidrots, ka kancelejas preču iegādei īpašu aktualitāti piešķir vecāki, kuru bērni mācās vispārizglītojošās skolās (84%). Sporta apģērbu un apavu iegāde visaktuālākā ir ģimenēm, kurās aug sākumskolas (61%) un pamatskolas vecuma bērni (58%), bet skolas somas iegādes svarīgumu izceļ pamatskolnieku vecāki (41%). Pirmais rakstāmgalds (23%) un pirmais mobilais tālrunis (19%) izteikti biežāk ir atrodams sākumskolas vecāku aktuālo pirkumu sarakstā. Savukārt dāvanu karti dāvina kā atbalstu studentiem (13%).

Kā liecina aptaujas dati, 40% aptaujāto vecāku apģērba iegādi sava bērna ikdienas gaitām atliek uz pēdējo brīdi. Šādi visbiežāk rīkojas pamatskolnieku (57%), viduskkolnieku (53%) un sākumskolnieku (50%) vecāki.

Aptaujā secināts, ka Latvijas ģimenēs 72% aptaujāto vecāki iepērkas kopā ar bērniem, ļaujot izvēlēties tīkamākās un finansiāli izdevīgākās lietas. Taču, ja ģimenē aug bērnudārznieks, tad 47% aptaujāto vecāku dodas uz veikalu, atstājot bērnu mājās. Savukārt, ja ģimenē aug vidusskolnieks (83%) vai students (87%), mājās paliek vecāki, jo šajā vecumā bērni jeb jaunieši ir gana pieauguši un patstāvīgi, lai varētu iepirkties bez pieaugušo klātbūtnes.

“Domina Shopping” aptauja tapusi sadarbībā ar pētījumu kompāniju “Snapshots” šī gada augustā, aptaujājot Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem, tai skaitā ģimenes ar bērniem, kuri apmeklē bērnudārzu, skolu vai augstskolu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kvoruma trūkuma dēļ atcelta RD ārkārtas sēde, tādēļ opozīcija vēršas VARAM
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Izplatīts dzeltenais brīdinājums par stipru lietu
23 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
11 stundas
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli!
37 minūtes