Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
14. augusts, 2014
Drukāt

Aptauja: tikai 13% Latvijas iedzīvotāju apmierināti ar esošo darba vietu

stress1

Tikai 13% Latvijas iedzīvotāju ir apmierināti ar savu pašreizējo darba vietu, liecina darba portāla “Cvmarket.lv” veiktā aptauja.

Savukārt 52% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, saņemot labāku darba piedāvājumu, to izvērtētu un, visticamāk, pamestu darba vietu. Toties trešdaļa respondentu jeb 33% šādā piedāvājuma gadījumā neminstinoties pamestu savu pašreizējo darbu.

“Uzskatu, ka tā ir samērā ikdienišķa situācija, kas valda ne tikai biznesā, bet arī darba tirgū. Ikviens vēlas saņemt pēc iespējas lielāku atalgojumu par savām speciālista kvalitātēm, tāpēc šāds procentuālais sadalījums nav nekas pārsteidzošs. Interesanti, ka mūsu Igaunijas kolēģu veiktā pētījuma rezultāti bija vēl dramatiskāki – tikai 5% iedzīvotāju bija apmierināti ar savu esošo darbu, kur vidējā darba alga ir vēl augstāka kā Latvijā. Tas tikai pierāda, ka apetīte rodas ēdot, un darba devējiem ir krietni jānopūlas, lai noturētu savus darbiniekus,” stāsta speciālistu darba portāla “Cvmarket.lv” mārketinga menedžere Inga Daliba.

Ceturtā daļa aptaujāto jeb 25% aptaujā atbildēja, ka iepriekšējo darba vietu pametuši nepietiekamas algas dēļ. Savukārt 17% respondentu neesot saskatījuši karjeras izaugsmes iespējas. 15% norādīja, ka iemesls bijis konflikts ar priekšniecību un nekompetenta vadība, bet attiecīgi 13% un 12% atzina, ka darba uzteikšanas iemesls bija nepiemērotie darba apstākļi un labāka darba piedāvājuma saņemšana.

Atbildot uz jautājumu, vai pamestu savu pašreizējo darba vietu gadījumā, ja nākotne būtu pilnībā nodrošināta, 59% aptaujāto atzina, ka nepamestu darbu, bet 36% atzina, ka to pamestu, jo esot nepieciešama atpūta.

Aptauja veikta speciālistu darba portālā “www.cvmarket.lv”, aptaujājot 1240 respondentus.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā?ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+