×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Apvienos Valmieras ūdens un siltumapgādes uzņēmumus

gauja_pavasaris_valmiera2

Valmieras pilsētas pašvaldības dome ceturtdien nolēma reorganizēt pilsētas ūdens un siltumapgādes uzņēmumus, pievienojot SIA “Valmieras siltums” citam pašvaldībai pilnībā piederošam uzņēmumam – SIA “Valmieras ūdens”, portālu “LA.lv” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Dace Jase.

Uzņēmumu apvienošanas mērķis ir optimizēt Valmieras pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrību darbību komunālo pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem un sekmēt pašvaldības finanšu līdzekļu ekonomiju. Atbilstoši Komerclikumam visas “Valmieras siltums” tiesības un saistības pāries uzņēmumam “Valmieras ūdens”.

Kā norādījusi pilsētas Kapitāla pārvaldības nodaļas vadītāja Evija Voitkāne, uzņēmumu reorganizāciju plānots pabeigt līdz 2014.gada 1.jūlijam, izveidojot gan efektīvu uzņēmuma vadību, gan arī sakārtojot pakalpojumu sniegšanas kārtību, finanšu un juridisko jautājumus.

“Vienlaikus vēlos uzsvērt, ka veiktās pārmaiņas neietekmēs siltumenerģijas lietotājus un komunālo pakalpojumu saņēmējus Valmieras pilsētā. Izmaiņas skars uzņēmumu valdes, “Valmieras ūdens” ikdienas darba organizāciju, funkciju, pienākumu un atbildības sadali,” apgalvo Voitkāne.

“Valmieras ūdens” valdes priekšsēdētājs no šā gada 1.decembra būs Indulis Frišfelds. Viņa līdzšinējā darba pieredze ir saistītā ar AS “Latvenergo”, kur Frišfelds 12 gadus ieņēma Ziemeļu elektrisko tīklu direktora amatu. Savukārt AS “Sadales tīkls” viņš bija Ziemeļu reģiona tehniskais vadītājs.

SIA “Valmieras siltums” strādā 44 darbinieki, un tā pamatdarbības mērķis ir Valmieras pilsētas pašvaldībai piederošo siltumtīklu ekspluatācija, uzturēšana un modernizācija, siltumenerģijas piegāde lietotājiem, kā arī ēku iekšējo siltumtīklu, aukstā ūdensvada un kanalizācijas sistēmu tehniskā apkalpošana. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,9 miljoni latu.

Savukārt SIA „Valmieras ūdens” pamatkapitāls ir 6,6 miljoni latu, un tā galvenie darbības virzieni ir ūdensapgādes, sadzīves un saimnieciskās kanalizācijas pakalpojumu sniegšana pilsētas iedzīvotājiem, dzeramā ūdens un notekūdeņu kvalitātes kontrole, kā arī notekūdeņu novadīšana uz bioloģiskajām attīrīšanas iekārtām un to attīrīšana. Uzņēmumā strādā 73 darbinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+