×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. jūnijs, 2013
Drukāt

Ar aizliegumiem ierobežos atrašanos uz ledus

Foto - LETAFoto - LETA

Turpmāk pastaigu cienītājiem pa ledus klātām ūdenstilpēm nāksies rēķināties ar jauniem aizliegumiem. Rīgas Domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja aizvadītajā nedēļā atbalstīja grozījumus “Sabiedriskās kārtības noteikumos Rīgā”, kuri liedz atrasties uz ūdenstilpju ledus tā paaugstinātās bīstamības periodā.


 

Komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais, uzsvēra – tie izstrādāti pēc pavasara laikā gūtās rūgtās pieredzes, kad uz dreifējoša ledus gabala jūrā tika aizskaloti daudzi desmiti makšķernieku. “Šie grozījumi dos tiesības Rīgas pašvaldības policijai atturēt cilvēkus no riska un palīdzēs novērst iespējamo nelaimi, varbūt arī kādam liks padomāt, vai ir vērts riskēt ne tikai ar dzīvību, bet arī ar naudu,” sacīja D. Turlais.

Sods par šā aizlieguma neievērošanu būs līdz piecdesmit latiem, bet, ja glābšanas darbos tiks iesaistīti ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti, – no simt līdz divsimt piecdesmit latiem. Rīgas teritorijā ir vairākas ūdenstilpes, kuras ziemas periodā iecienījuši zemledus makšķernieki. Ūdenstilpju ledus biezums atšķiras – piemēram, Daugavā ledus salīdzinājumā ar citām pilsētas ūdenstilpēm var būt plānāks, tāpēc ledus stāvoklis katrā vietā tiks izvērtēts atsevišķi.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.3
Alūksne +12.8
Daugavpils +9
Saldus +12
Liepāja +16.2
Jelgava +13
Ventspils +14.8
Limbaži +12
Madona +11
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+