×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Ar bērnu izrādēm sākas Baltijas Teātra festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā no 10. līdz 20. oktobrim norisināsies “Baltijas Teātra festivāls 2014”, kas katru gadu notiek citā Baltijas valstī, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Undīne Preisa.

Šogad festivāls piedāvās ne tikai Lietuvas un Igaunijas labākos oriģināldramaturģijas iestudējumus, bet arī plašu balvai “Spēlmaņu nakts” nominēto izrāžu programmu un labākās pēdējās sezonās tapušās izrādes bērniem un jauniešiem. Lielākā daļa izrāžu notiks Rīgas teātros.

Kā īpašais viesis festivālā būs festivāla “Baltic House” producētā izrāde “Makbets”, kuru veidojis Eiropas pēdējā laika viens no izcilākajiem režisoriem Luks Persevals, informēja Preisa.

Festivāls sāksies ar Bērnu programmu (10.-12. oktobris), kuru vērtēs arī īpaši izveidota bērnu žūrija, kas festivāla beigās pasniegs balvu, viņuprāt, labākajai bērnu izrādei. Bērnu izrāžu programmā – gan Valmieras drāmas teātra uzvedums “Visām pelēm garšo siers”, gan “Sarkangalvīte un vilks” Latvijas Nacionālā teātra izpildījumā, Jaunā Rīgas teātra uzvedums “Nijarama”, Latvijas Leļļu teātra iestudējums “Makss un Morics”, kā arī neatkarīgo teātru piedāvājums – “Baltā grāmata” (“Dirty Deal Teatro”), “Kas par traku, tas par traku” (Ditas Balčus teātris), “Ziemas māja” (“Nomadi”) un “Senču zelts, sudrabiņš” (Latvijas
Kultūras akadēmijas
3.aktieru kurss, Zirgu
pasts)

No 13. līdz 16. oktobrim skatītājiem un ārzemju teātra kritiķiem tiks piedāvāta “Spēlmaņu nakts” balvai nominēto izrāžu skate, savukārt 17., 18., 19. oktobris būs Baltijas Teātra festivāla konkursa dienas, kurās Lietuva rādīs starptautisku atzinību ieguvušo izrādi “Have a Good Day!” un Viļņas Leļļu teātra izrādi pieaugušajiem “Šai pasaulei neatbilstošs”. Igauniju festivālā pārstāvēs “NO99” teātris ar izrādi “NO54 Trešdiena” un Andrī Lūpa “Katastrofa divos cēlienos “Dūja”” Marijas Pētersones režijā, savukārt Latvija konkursā piedalīsies ar Jaunā Rīgas teātra izrādi “Oņegins. Komentāri” un Teātra TT izrādi “Minga rēgi”.

Biļetes uz festivāla izrādēm pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā un teātru kasēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+