×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. oktobris, 2014
Drukāt

Ar cerību par mieru – Latvijā dzīvojošie Ukrainas pilsoņi piedalās vēlēšanās

Foto-LETAFoto-LETA

Vēlēšanu komisijas locekļi Ukrainas tautas deputātu ārkārtas vēlēšanās Ukrainas vēstniecībā Latvijā.

Lai beigtos karš, lai valstī būtu kārtība un uzplaukums – tās ir galvenās vērtības, par kurām vakar Ukrainas Augstākās Radas ārkārtas vēlēšanās balsoja Latvijā dzīvojušie Ukrainas pilsoņi, ar kuriem sarunājos pie Ukrainas vēstniecībā iekārtotā vēlēšanu iecirkņa.

No Austrumukrainas nākusī Jūlija balsojusi par “Opozīcijas bloku”. “Es balsoju par Ukrainu bez fašisma. Opozīcijas blokā ir cilvēki, kas savulaik bija Reģionu partijā. Man māte un brālis ir Harkovā. Līdz Maidanam viss bija mierīgi. Fašismu saskatu gan simbolikā, kas tiek izmantota Ukrainā, gan tajā, ka notiek ņirgāšanās par cilvēkiem Ukrainas austrumos,” sprieda Jūlija. Tajā pašā laikā sastapu balsotājus, kuri arī cēlušies no Ukrainas austrumiem, taču balsoja par labējiem un proeiropeiskiem spēkiem. Aleksandrs, kura dzimtā puse ir Sumu apgabals Ukrainas austrumos, balsojis par Ļvivas mēra Andrija Sadovija vadīto partiju “Samopomič” (“Pašpalīdzība”), jo viņš ir eiropeiski orientēts un šim politiskajam spēkam esot reāls skatījums agresorvalsts – Krievijas jautājumā. “Cilvēki Ukrainas austrumos ir kļuvuši vairāk patriotiski Krievijas agresijas dēļ. Ar savu rīcību Krievija ir izdarījusi sev šāvienu kājā. Vēlos, lai Ukrainā būtu miers, mana valsts plauktu un panākam to, ka nevis mēs lūdzam uzņemšanu Eiropas Savienībā, bet mūs uzaicina tajā iestāties. Mūsos visos vēl saglabājusies kāda daļa padomju pilsoņa, un tā jāizravē. Ukraiņi vērtību ziņā ir tuvāki poļiem un gruzīniem nekā krieviem,” vērtēja Aleksandrs. Tatjana no Doņeckas balsoja par “Labējo sektoru”, jo vēlas pārmaiņas valstī. “Pie varas jau daudzus gadus ir tie paši cilvēki, bet pārmaiņu nav. Ceru uz pārmaiņām, tādēļ vēlos, lai politikā ienāk jauni cilvēki. Es mīlu Ukrainu, esmu patriote un vēlos, lai mājās būtu kārtība un varam tur atgriezties, dzīvot normālu dzīvi,” skaidroja Tatjana. Reformas vēlas arī Jeļena, kas balsojusi par “Tautas fronti”, jo viņai patīk gan pašreizējais premjers Arsēnijs Jaceņuks, gan arī viena no partijas līderēm, Tatjana Černovola, kurai viņa uzticoties. Pēc Jeļenas domām, reformas vispirms nepieciešamas Ukrainas tiesu sistēmā. Savukārt Marija, kuras dzimtā puse ir Aizkarpatu reģions, balsojusi par pašreizējā prezidenta Petro Porošenko bloku – viņa cer, ka situācija Ukrainā var mainīties, taču ticības tam neesot. “Politiķi sola, bet beigās nekas netiek izpildīts. Lieku cerības, ka vismaz karš beigsies. Man grūti pateikt, kāds ceļš jāiet Ukrainai, taču tai vēl ir tālu līdz ES,” sprieda Marija.

Ukrainas vēstniecības Latvijā konsulārajā reģistrā reģistrēti 2500 Ukrainas pilsoņu, ieskaitot tos, kuriem vēl nav balsstiesību. Vērtējot vēlētāju aktivitāti, vēstniecībā prognozēja, ka līdz iecirkņa slēgšanai varētu nobalsot līdz 400 pilsoņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+