Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
20. oktobris, 2015
Drukāt

Ar Egila Siliņa solokoncertu Dzintaros atklās ciklu “Dzimuši Latvijā”

Foto: LETAFoto: LETA

Basbaritons Egils Siliņš 31.oktobrī ar solo koncertu Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē atklās koncertu ciklu “Dzimuši Latvijā”, aģentūrai BNS pavēstīja koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Kopā ar koncertmeistaru, pianistu Māri Skuju, Siliņš izpildīs Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Bruno Skultes, Lūcijas Garūtes un citu latviešu komponistu vokālās lirikas meistardarbus.

Siliņš vokālo mākslu ir apguvis Latvijas Mūzikas akadēmijā. Latvijas Nacionālajā operā debitējis 1988.gadā titullomā Boito operā Mefistofelis. Bijis Frankfurtes operas solists (1990-1993), Bāzeles operas solists (1993-1996), bet no 1996. līdz 2000.gadam – Vīnes Valsts operas un Vīnes Tautas operas solists. Starptautiskus panākumus guvis Bregencas festivālā 1997.gadā un Fotisu B.Martinu operā 1999.gadā. 1998.gadā debitējis Milānas “La Scala” operā un 2000.gada martā – Metropolitēna operā. Kopš 2000.gada Siliņš ir brīvmākslinieks.

Dziedājis vairāk nekā 85 lomas lielākajos pasaules opernamos, tostarp Madrides Karaliskajā teātrī, Berlīnes opernamos, Drēzdenes Semperoper, Parīzes Nacionālajā operā, Tokijas operā un citviet un operas festivālos Bregencā, Glaindbornā, Savonlinnā, Tenglvudā.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+