Ar ķīmiju 0

Kāds ir efektīvākais veids cīņā ar nezālēm vējauzu un vībotni? 
Laimonis

Reklāma
Reklāma

 

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Parastā vībotne ir daudzgadīga divdīgļlapju sakņu dzinumu nezāle, savukārt vējauza – vasaras īsmūža viendīgļlapas nezāle.

Nezāļu iznīcināšanai ar kultūraugiem neapstādītā laukā var izmantot kādu no Latvijā reģistrētajiem glifosātu augu aizsardzības līdzekļiem, ko lieto pēc priekšauga novākšanas (arī papuvēs un lauksaimniecībā neizmantojamās platībās). Lai nezāles efektīvi ierobežotu, herbicīdu lietošanā jāievēro vairāki svarīgi noteikumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts augu aizsardzības dienesta speciālisti iesaka, ka nepieciešams, lai nezāles ir aktīvi augošas (herbicīda darbīgo vielu tās uzņem caur lapām un citām zaļajām daļām un ar auga sulu tā pārvietojas uz saknēm), bet vējauza un vībotne pēc ražas novākšanas būtu jau ziedēšanas beigu un sēklu nogatavošanās stadijā. Sekmīgi ar šīm nezālēm var tikt galā, ja pavasarī laukā neko nedara, bet sagaida, kamēr sadīgst vējauzas un vībotnes. Tad atliek nosmidzināt ar glifosātu herbicīdu. Ja laukā ir tikai viena no nezālēm, vējauzas ierobežošanai 3 – 6 lapu stadijā izmanto īsmūža viendīgļlapju ierobežošanai reģistrēto devu, bet pret vībotnēm (10 – 15 cm augstām) – augstāko reģistrēto devu daudzgadīgo divdīgļlapju ierobežošanai izvēlētajam herbicīdam.

Ja vējauzas un vībotnes aug vienā laukā, izmanto augstāko reģistrēto devu daudzgadīgo divdīgļlapju ierobežošanai (piemēram, raundaps klasiks, glifomaks vai kliniks 360 devā 6 l/ha). Herbicīdam ļauj iedarboties – augsnes apstrādi uzāk ne ātrāk kā 10 – 14 dienas pēc smidzi­nāšanas.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.