×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Ar Kontu reģistru cer ātrāk pieķert blēžus (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā izveidos vienotu reģistru, kurā vienkop būs ziņas par maksājumu un noguldījumu kontiem, kā arī par visiem tiem iedzīvotājiem un uzņēmumiem, kuri atvēruši tos un izmanto darījumiem.

Kontu reģistram varēs nepastarpināti piekļūt Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests, Ģenerālprokuratūra, tiesas, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Valsts ieņēmumu dienests, Finanšu un kapitāla tirgus komisija, zvērināti tiesu izpildītāji, zvērināti notāri, bāriņtiesas, izmeklēšanas iestādes, Latvijas Banka. Minētajām iestādēm vairs nevajadzēs pieprasīt informāciju no bankām.

Kontu reģistra izveidošana ir viens no Ēnu ekonomikas apkarošanas padomē apstiprinātajiem pasākumiem, kā varētu mazināt ēnu ekonomiku, kuru raksturo izvairīšanās no nodokļu maksāšanas un peļņas slēpšana uzņēmumos.

Kā zināms, Valsts ieņēmumu dienestam nonākot uz pēdām nodokļu nemaksātājiem vai peļņas slēpējiem un noskaidrojot kontu piederību, bieži jau ir par vēlu. Konti jau ir iztukšoti, un no likuma blēžiem vairs nav ko ņemt. Ar garu degunu bieži jāpaliek arī zvērinātiem tiesu izpildītājiem, kuri pēc tiesas sprieduma vērš piedziņu pret parādnieku naudas uzkrājumiem.

Kontu reģistrs ļautu ātrāk piekļūt vajadzīgajiem datiem, tādējādi nodrošinot parādu piedziņu, noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanu, kriminālvajāšanu un krimināllietu iztiesāšanu.

Ar šāda reģistra izveidošanu cer novērst arī Latvijas finanšu sistēmas izmantošanu noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanai, par ko tur aizdomās vairākas Latvijā strādājošās komercbankas. Par to Latviju jau vairākkārt brīdinājuši starptautiskie finanšu partneri.

Likumprojektā noteikts, ka Kontu reģistra pārzinis būs Valsts ieņēmumu dienests. Bet ziņas par atvērtajiem kontiem un to lietotājiem, tostarp patiesā labuma guvējiem būs pienākums iesniegt visām kredītiestādēm, krājaizdevu sabiedrībām un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem.

Piemēram, par Latvijas iedzīvotāju, kuram būs atvērts maksājumu vai noguldījumu konts, Kontu reģistrā parādīsies viņa vārds, uzvārds, personas kods, konta numurs, konta atvēršanas un slēgšanas datums.

Finanšu ministrijā saka, ka Kontu reģistrs iedzīvotājiem nekādas galvassāpes neradīs un nekāda totāla izsekošana nesekos. Nule uzskaitīto iestāžu interesi varētu izraisīt tikai tās personas vai firmas, par kurām radīsies dibinātas aizdomas vai kuras pieķertas kādās noziedzīgās darbībās.

Finanšu ministrijā sagatavoto Kontu reģistra likumprojektu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija jau apstiprinājusi. Kopā ar pārējiem 56 nākamā gada valsts budžeta likumprojektam pievienotajiem likumprojektiem otrajā un galīgajā lasījumā Saeimā to skatīs rīt, 23. novembrī.

Ja likumprojektu apstiprinās, tas būs spēkā no 2017. gada 1. jūlija.

Par tiem noguldījumu 
un maksājumu kontiem, kuri bijuši atvērti līdz 2017. gada 1. jūlijam, kā arī to turētājiem, kredītie­stādēm, krājaizdevu sabiedrībām un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem būs pienākums iesniegt ziņas Valsts ieņēmumu dienestā līdz 2017. gada 31. jūlijam.

Nenoliedzot šāda reģistra izveidošanas ideju, Latvijas Komercbanku asociācijā pauž bažas par reģistrā uzkrātās informācijas saturu, vienā “maisā” saliekot atvērto kontu īpašniekus un patiesā labuma guvējus. Tāpat bažas esot par to, ka banku rūpīgi glabātie dati par viņu klientiem varētu aizplūst un tikt izmantoti pret viņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Totālās kontroles uzvaras gājiens turpinās …

  2. Nav taču problēmu uztaisīt kontu uz kāda “tīra” radinieka vārdu un tur darboties.

  3. Vai tad nabagiem ir ko slēpt????? Man nav…..

  4. Sātanisma periods jau ir sācies, visi tiek uzskaitīti un visiem tiek kontrolētas naudas plusmas un gan jau arī daudz kas cits. Tātad katram ir savs numurs, bez kura Tu neko nevari nedz nopirkt, nedz pārdot. Tā ka lasiet Bībeli, tur ir aprakstītas arī nākošās Sātana darbības.

  5. Man konts ir LOYDS bankaa ..LIELBRITANIJA…takaa sukajiet ledu….

  6. Cik mums šī ideja izmaksās, vai cīņa ar blēžiem nekļūs par dārgu?

    • ka viss maksā tik,cik maksā:t.i. tiešie maksājumi tiem,kam dienesta instrukcijās paredzēts cīnīties ar blēžiem,komisija,kurai jāuzrauga kā viņi cīnās,tad atkal komisija,kura uzraudzīs to iepriekšējo komisiju un visiem viņiem katru gadu algas paaugstinājums un gada beigās prēmijas par labu cīnīšanos,kas savukārt pozitīvi atsauksies uz vidējo algu valstī,kuras apjoms nosaka algas paaugstināšanu parlamentam,valdībai un prezidenta kancelejai.Vienīgais rūkums šajā sistēmā,ka atkal būs jāiedarbina gudrie prāti lai izdomātu kādus jaunus nodokļus,kurus varētu nokāst no vēl neaizbraukušajiem Latvijas pensionāriem.Pārējie jau visi būs prom.

  7. …Valsti sacies terorisms. Vai sis iestades spes aizsargat pilsonus no noziedzniekiem, jo vinu rokas nonaks informacija cik naudas ir katram pilsonim. Uzplauks rekets un tadam VID ir pilnigi vienalga, ka kads tiks nogalinats.

Draugiem Facebook Twitter Google+