Ekonomika
Bizness

Ar Meroni saistīta firma iesūdz tiesā valdību saistībā ar aizliegumu pirkt “Radio “SWH” akcijas0


Šveices advokāts Rūdolfs Meroni.
Šveices advokāts Rūdolfs Meroni.
Foto: LETA/Lita Krone

Ar advokātu no Šveices Rūdolfu Meroni saistīta kompānija “Media Support” nav mierā ar Latvijas valdības tai noteikto aizliegumu pirkt “Radio “SWH” akcijas. “Media Support” iesūdzējusi Ministru kabinetu tiesā, noskaidrojis LTV raidījums “de facto”.

Valdība vēl nav paspējusi noformēt savu pozīciju tiesā, taču koalīcijas partijas “KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš kopā ar “Media Support” vadītāju nesen apmeklējis koncertu.

Pāris dienas pirms pilnvaru beigām Māra Kučinska valdība izdeva rīkojumu, ka kompānija “Media Support” nedrīkst iegūt izšķirošu ietekmi radio “SWH”. Radiostacija atzīta par nacionālajai drošībai nozīmīgu.

Bet valsts drošības iestādes uzskatījušas, ka darījuma pieļaušana radītu riskus nacionālajai drošībai.

Bijušais Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) atklājis, ka valdības lēmums bija vienbalsīgs. Taču iemesli tik turēti noslēpumā. Drošības iestāžu atzinumi ir padarīti par valsts noslēpumu. “de facto” zināms, ka valdības ieskatā “Radio SWH” pircējs sniedzis nepatiesu informāciju.

“Radio SWH” akciju tīkotāja “Media Support” valdības lēmumu apstrīdējusi, uzskatot valdības apgalvojumus par nepatiesiem un nepamatotiem.

Administratīvā apgabaltiesa ierosinājusi lietu un gaida valdības paskaidrojumus.

Ar problēmu tagad jātiek galā Krišjāņa Kariņa (JV) Ministru kabinetam. Valdība bija plānojusi šonedēļ pamatot nostāju, kādēļ “Media Support” pieteikums tiesā ir noraidāms. Taču to neizdarīja.

Par jautājumu atbildīgais ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) pēc sēdes skaidroja, ka jautājums atlikts. Valsts drošības dienests un Satversmes aizsardzības birojs nebija pievienojuši visu informāciju, jo vairākiem ministriem aizvien nav pielaides darbam ar valsts noslēpumu. Tāda nav arī pašam Nemiro. Tādēļ viņš nespēj paskaidrot, kāpēc “Media Support” nedrīkst pirkt “Radio SWH”.

Jautājums ieplānots valdības otrdienas sēdes darba kārtībā.

Kamēr valdībai jāformulē pozīcija tiesas prāvai, “KPV LV” līderis Kaimiņš ar radio pircēja “Media Support” vadītāju Aivaru Gobiņu kopā apmeklējis koncertu. Abi nofotografēti uz “Arēna Rīga” balkona un ložā.

Kaimiņš skaidro, ka 8.martā devās uz koncertu ar savu draudzeni un draugu Gobiņu. Runājuši par koncertu un, iespējams, arī par ēdienu, bet ne par “Radio SWH” darījumu. “Par “SWH” man nav vispār nekāda sapratne, ko jūs savā pielādētajā jautājumā gribat no manis dabūt ārā,” sacīja deputāts.

Aivars Gobiņš ieņem nozīmīgus amatus Ventspils tranzīta uzņēmumos, kurus kontrolē advokāts no Šveices Meroni, kuram prokuratūras uzdevumā jāpieskata, iespējams, Aivaram Lembergam slēpti piederošā manta.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā tiek veikta izmeklēšana, kurā viens no virzieniem ir naudas darījumi starp Meroni pārvaldītajiem uzņēmumiem un politiķi Artusu Kaimiņu. Par Kaimiņa un Gobiņa attiecībām šogad demonstratīvi devās liecināt arī bijušais Kaimiņa sabiedrotais Aldis Gobzems.

Saistītie raksti
Savukārt Valsts policija izmeklē iespējamu piesavināšanos vienā no Meroni kontolētajiem uzņēmumiem.

Kaimiņš “de facto” apgalvoja, ka “Radio SWH” jautājumu ar valdības ministriem no savas partijas nav pārrunājis. Ekonomikas ministrs Nemiro sacīja, ka pagaidām nav bijušas indikācijas, ka kāds no ministriem gribētu mainīt valdības noraidošo pozīciju “Radio SWH” pārdošanā.

“Media Support” komentāru par vēršanos tiesā nesniedza.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas
LE
LETA/BNS
Ekonomika
“Omniva” brīdina par viltus kampaņu klientu datu izkrāpšanai
14 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“Draugiem Group” uzņēmums “Printful” par pusmiljonu eiro iegādājies zemi Pārdaugavā
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas