Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
30. marts, 2012
Drukāt

Ar saules enerģiju no Šveices uz Maroku

lidmasina_afp_15

Ar saules enerģiju darbināma lidmašīna “Solar Impulse” (attēlā) tuvākajās nedēļās mēģinās veikt lidojumu no Šveices uz Maroku, kas būs līdz šim garākais lidaparāta lidojums.

 

Pēc lidojumiem uz Parīzi un Briseli 2011. gadā ar saules enerģiju darbināmā lidmašīna pirmo reizi mēģinās nolidot 2500 kilometrus, neizmantojot ne pilītes degvielas. Paredzēts, ka lidojums ilgs 48 stundas un lidaparātu vadīs divi piloti. Lai viņi varētu apmainīties vietām pie lidmašīnas stūres, “Solar Impulse” uz brīdi nosēdīsies Madridē. Lidojumu plānots veikt maijā vai jūnijā, un tas būs ģenerālmēģinājums pilotu iecerei 2014. gadā veikt lidojumu apkārt pasaulei. Lidaparāts, kura spārnu platums var sacensties ar lielu gaisa laineri, bet kas nesver vairāk kā vieglā automašīna, iegāja vēsturē 2010. gada jūlijā, vairāk nekā diennakti ilgā lidojumā izmantojot tikai saules enerģiju.

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustāPēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, RubenēPamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+