×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Āraišu ezerpilī – īpaši stendi cilvēkiem ar redzes traucējumiem

Foto: amata.lvFoto: amata.lv

Āraišu arheoloģiskā brīvdabas muzejā atklāti jauni informatīvie stendi, kas satur kā vizuālu, tā arī reljefa formā atspoguļotu informāciju, LA.lv uzzināja biedrībā “Socintegra”.

Stendi, kas muzejā jau uzstādīti, bet oficiāli atklāti tiks tikai 2015. gada Muzeju naktī, ļaus neredzīgajiem apmeklētājiem “ieraudzīt” pasauli no jauna – sajūtot to ar pirkstu galiem.

Biedrības “Socintegra” valdes priekšsēdētāja Marija Kožarina stāsta, ka darbs pie projekta sākts jau agrā rudenī, kad biedrība “Socintegra” organizēja cilvēkiem ar redzes traucējumiem atpūtas braucienu uz Āraišu arheoloģisko brīvdabas muzeju. “Muzeja darbinieki novadīja trīs stundas ilgu ekskursiju – gan izrādīja visus objektus, gan arī noorganizēja aizraujošas radošās meistardarbnīcas. Grupas dalībniekiem, tostarp kādai redzīgai meitenei, kurai eksperimentālos nolūkos tika aizsietas acis, bija iespēja iepazīt ar taustes palīdzību visus muzeja eksponātu klāstā esošos senlaicīgos priekšmetus, pasmaržot dažādus ārstniecisko augu maisījumus, kā arī patstāvīgi izgatavot sviestu, izmantojot šim nolūkam tos pašus priekšmetus, ko lietoja senie latvieši,” stāsta Kožarina.

Projekta otrā posma pamatideja bija izstrādāt īpašu maketu Āraišu arheoloģiskā brīvdabas muzeja informatīvajiem stendiem.Tiem bija jābūt ērti lietojamiem ikvienam muzeja apmeklētājam, arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Reljefa formā atspoguļotā informācija turpmāk palīdzēs cilvēkiem ar redzes traucējumiem rast priekšstatu par vietu, kurā iekārtots muzejs, un orientēties muzeja teritorijā. Bet reljefa raksta formā veidotās fotogrāfijas ļaus viņiem izbaudīt Āraišu ezerpils glezniecisko ainavu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+