Foto – AFP/LETA

Arājs un škēpmetējas finālā, škēpmetējiem fiasko 0

Eiropas čempionātā vieglatlētikā sieviešu šķēpa mešanas finālsacensībām trešdien kvalificējās visas trīs Latvijas sportistes Madara Palameika, Līna Mūze un Sinta Ozoliņa-Kovala, tikmēr tas pa spēkam nebija nevienam no mūsu vīru trio. 100 metru sprinta finālam kvalificējās Ronalds Arājs.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Sieviešu šķēpa mešanas finālsacensībām trešdien kvalificējās visas trīs Latvijas sportistes – Madara Palameika, Līna Mūze un Sinta Ozoliņa-Kovala. Vislabāk kvalifikācijas sacensībās veicās Ozoliņai-Kovalai, kura ar rezultātu 59,41 metrs savā grupā ieņēma ceturto vietu, bet kopējā ieskaitē uzrādīja piekto labāko rezultātu. Pārējie Ozoliņas-Kovalas metieni lidoja 53,39 un 55,44 metru tālumā. Sestajā vietā šajā pašā grupā ar rezultātu 57,51 metrs ierindojās Mūze, kas kopējā ieskaitē latvietei deva devīto vietu. Viens no Mūzes mēģinājumiem netika ieskaitīts, bet atlikušajā viņas rezultāts bija 53,83 metri. Pieticīgāk nostartēja Latvijas rekordiste Palameika, kura savā labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 57,24 metru tālumā. Tas viņai deva ceturto vietu savā grupā un 11.pozīciju kopējā ieskaitē. Pārējos mēģinājumos Palameika uzrādīja 55,47 un 55,85 metrus, bet kvalifikācijas normatīvs bija 60,00 metri, kuru izpildīja tikai divas sportistes. Sieviešu finālsacensības notiks piektdien. Pa trim sportistēm finālā būs tikai no Latvijas un Vācijas.

Neviens no trim Latvijas šķēpmetējiem trešdien nespēja kvalificēties Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta finālsacensībām. Vislabāk kvalifikācijas sacensībās veicās Aināram Kovalam, kurš ar rezultātu 76,32 metri savā grupā ieņēma devīto vietu, bet kopējā ieskaitē uzrādīja 15.labāko rezultātu. Viens no Kovala mēģinājumiem netika ieskaitīts, bet atlikušajā viņa rezultāts bija 71,33 metri. 14.vietā šajā pašā grupā ar rezultātu 72,42 metri ierindojās pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais, kas kopējā ieskaitē latvietim deva 23.vietu. Tikmēr fiasko cieta Latvijas rekordists Vadims Vasiļevskis, kuram netika ieskaitīts neviens no trim mēģinājumiem, līdz ar to viņš palika bez rezultāta. Finālā, kas notiks ceturtdien, startēs kvalifikācijas normu sasniegušie sportisti vai 12 labāko rezultātu īpašnieki. Finālsacensību norma bija tieši 83 metri, kuru spēja izpildīt tikai viens šķēpmetējs – soms Ari Manio.

Sprinteris Ronalds Arājs trešdien sasniedza Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta finālu 100 metru distancē. Savā pusfināla skrējienā Arājs ieņēma trešo vietu, finišējot pēc 10,29 sekundēm. Finālā, kas risināsies ceturtdien, iekļuva katra skrējiena divi ātrākie sportisti un vēl divu ātrāko rezultātu uzrādītāji. Arāja sasniegtais rezultāts bija pietiekoši labs, lai kvalificētos finālskrējienam. Starp visiem sportistiem Arājs pusfinālā sasniedza sesto ātrāko rezultātu. Savukārt uzvaru pusfinālā ar rezultātu 10,13 sekundes izcīnīja Norvēģijas pārstāvis Džajsuma Saidī Ndure, bet no viņa tikai par 0,01 sekundi atpalika par galveno favorītu uzskatītais francūzis Kristofs Lemetrs.

Kā ziņots, pirms tam trešdien Arājs savā priekšsacīkšu skrējienā zaudēja vienīgi Lietuvas rekordistam Rītim Sakalauskam, finišējot pēc 10,28 sekundēm. Latvijas sprinteris par 0,04 sekundēm uzlaboja savu šīs sezonas labāko rezultātu, atkārtojot savu visu laiku otro ātrāko rezultātu. Tikmēr pusfinālā Sakalausks uzrādīja ceturto ātrāko rezultātu – 10,23 sekundes.