×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. janvāris, 2015
Drukāt

“Arco Real Estate”: jau trešo mēnesi pēc kārtas samazinās Rīgas sērijveida dzīvokļu cenas (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Pērn decembrī turpinājās Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu līmeņa samazināšanās, kas konstatēta jau trešo mēnesi pēc kārtas, informē nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” valdes loceklis Māris Laukalējs.

Neskatoties uz to, ka šāda situācija pēdējo reizi novērota vien pirms trim gadiem, pagaidām cenu samazināšanās vērtējama kā neliela, jo ceturtajā ceturksnī cenu līmenis kopumā pazeminājies vien par 0,5% jeb četriem eiro par kvadrātmetru.

2014.gada nogalē vidējā sērijveida dzīvokļu cena samazinājās līdz 637 eiro par kvadrātmetru. Cenas vidēji bija par 60,7% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad vidējā neremontēta sērijveida dzīvokļu cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1620 eiro par kvadrātmetru.

Turpretim, salīdzinot ar 2014.gada sākumu, sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos 2014.gada decembrī bija par 3,9% augstākas, norādīts “Arco Real Estate” tirgus pārskatā.

2014.gada decembrī sērijveida dzīvokļu cenu samazinājums bija vērojams lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu. Vidējā viena kvadrātmetra cena decembrī visvairāk samazinājās Bolderājā (par 0,8%), Mežciemā (par 0,5%), Āgenskalnā (par 0,5%) un Ķengaragā (par 0,5%). Vecmīlgrāvī decembrī cenu līmenis palika nemainīgs, savukārt Zolitūdē decembrī konstatēts cenu pieaugums par 0,4%.

Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas 2014.gada decembrī saglabājās Teikā, kur vidējā viena kvadrātmetra cena decembrī samazinājās līdz 798 eiro par kvadrātmetru pozīcijai. Savukārt viszemākā vidējā viena kvadrātmetra cena saglabājās Bolderājā, kur tā decembrī saruka līdz 454 eiro par kvadrātmetru.

Dzīvokļu piedāvājums pērnā gada nogalē Rīgā kopumā samazinājās par 12,1%. Piedāvājumu skaits “Arco Real Estate” apskatītajos lielākajos mikrorajonos arī saruka par 8,8%. Vislielākais piedāvājumu skaits mikrorajonos decembrī bija Purvciemā (404), Imantā (301) un Ziepniekkalnā (289). Savukārt vismazākais piedāvājumu skaits bija Bolderājā (62) un Vecmīlgrāvī (94).

Laukalējs skaidro, ka decembrī novērotos nekustamo īpašumu tirgus notikumus noteica vairāku faktoru kopums, piemēram, neskaidrība “nolikto atslēgu” principa ieviešanā, kā arī nestabilā ģeopolitiskā situācija kaimiņvalstīs un Krievijas rubļa vērtības svārstības, kas netieši ietekmēja arī vietējo pircēju nogaidošo pozīciju.

“Ja minēto ārējo faktoru ietekme pirmajā pusgadā nemainīsies, tas izraisīs būtisku negatīvu iespaidu tirgū kopumā. Ķēdes reakcijā negatīvā ietekme būs vērojama visos nekustamo īpašumu segmentos,” prognozē Laukalējs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Dzīvokļu pircēji beidzot ir situācijas noteicēji. Ja kādreiz dzīvokļiem cenas nepamatoti cēlās, tad tagad ir iestājies pretējs efekts – cenas samazinās un būtiski jau samazināsies tuvākajos mēnešos. Par to liecina 1. bankas izsniedz kredītus tikai tad, ja pircējam ir vismaz 30% pirmajai iemaksai 2. dzīvokļu vērtējums visbiežāk ir krieni zemāks par pārdevēja noteikto summu 3. vietējie iedzīvotāji dzīvokļus var atļauties tirgus segmentā līdz 60t eur.
    JA es pirktu dzīvokli, tad noteikti pāris mēnešus nogaidītu

    • Pilnīgi piekrītu. Nesaprotu, kā joprojām var prasīt 70t eur par izremontētu 3ist. dzīvokli lietuviešu projektā, kuram jau gandrīz beidzies eksplutācijas termiņš. Vidējai dzīvokļa cenai vajadzēja būt 36t eur, jebšu viena minimālā alga 360 eur x 100 mēneši. Ja raugāmies uz nekustamo īpašumu tirgu Latvijā, tad nekustamo īpašumu tirgoņi ir izspieduši letiņus kā citronus, izdarījuši daudz lielāku kaitējumu nekā bankas Baltija un Parex krahs kopā ņemot.

      • Artūr, tev taisnība.Nav prāta darbs maksāt par nolietotu un piešpaktelētu padomju laiks dzīvokli neadekvātas summas. Turklāt kārt kaklā bankas nosūcējus. :)Kādreiz lietuviešu projekta jauns kooperatīvais dzīvoklis bija nopērkams par 6000 rubļiem, trīsistabu par nedaudz vairāk.Vispār nekustamo īpašumu vērtēšanai būtu jānosaka kritēriji valsts līmenī, citādi tā vērtētāju padarīšana visai stipri slīd…

Draugiem Facebook Twitter Google+