Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Hilda, Teiksma
Svētdiena, 17. decembris, 2017
20. jūnijs, 2017
Drukāt

Arests luksusa auto un 380 000 eiro: jaunākais maksātnespējas administratoru lietā (1)

Aizturētais maksātnespējas administrators Māris Sprūds tiek konvojēts uz tiesas sēdi pēc pārtraukuma Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, kur lemj par piemērojamo drošibas līdzekli. Foto - LETAAizturētais maksātnespējas administrators Māris Sprūds tiek konvojēts uz tiesas sēdi pēc pārtraukuma Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā, kur lemj par piemērojamo drošibas līdzekli. Foto - LETA

Valsts policija maksātnespējas administratoru lietā uzlikusi arestu trim premium klases automobiļiem un naudas līdzekļiem 380 000 eiro apmērā.

Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins otrdien žurnālistiem pastāstīja, ka policija jau vairākus gadus pievērš uzmanību nelikumībām ar maksātnespējas procesiem. Pērn tā sākusi 17 kriminālprocesus par noziedzīgiem nodarījumiem, kurus, iespējams, pastrādājuši administratori. Šogad sākti septiņi kriminālprocesi un šogad arī četras lietas nodotas kriminālvajāšanai.

Policija sadarbībā ar likumsargiem no citām tiesībsargājošajām iestādēm, tostarp Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), šogad saistībā ar iespējamām nelikumībām maksātnespējas procesos sākusi divas lietas, vienā no tām aizturēti administratori Ilmārs Krūms, Māris Sprūds un finansists Jorens Raitums. Grišins apstiprināja, ka šī lieta ir saistīta ar “Trasta komercbankas” likvidācijas procesu. Trijotnei tiek inkriminēta izspiešana organizētā grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Otrajā lietā aizturēts administrators Nauris Durevskis, kurš bija iesaistīts kāda uzņēmuma maksātnespējas procesā. Viņš aizturēts par kukuļa izspiešanas mēģinājumu.

Lai nodrošinātu iespējamo mantas konfiskāciju, abās lietās uzlikts arests aizdomās turēto mantai – 380 000 eiro, trim premium klases automobiļiem, nekustamajiem īpašumiem un uzņēmumu kapitāla daļām.

Grišins akcentēja, ka “Trasta komercbankas” lietā figurējušās epizodes varētu nebūt vienīgās. Ņemot vērā minēto, policija aicina pieteikties citas no iespējamās izspiešanas cietušās personas.

Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa 9.jūnijā nolēma piemērot apcietinājumu nu jau no amata atstādinātajiem maksātnespējas procesa administratoriem Durevskim, Sprūdam un Krūmam, kā arī finansistam Raitumam. Pēc pāris dienām policija Raitumu atbrīvoja, piemērojot viņam ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo “Trasta komercbanku”.

Otrajā lietā figurē Durevskis.

Pagājušā nedēļā tapa arī zināms, ka citā prokuratūras izmeklētā kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos starp aizdomās turētajiem ir Sprūds, viņa dzīvesbiedre maksātnespējas administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Aigars Lūsis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu gan baigā operativitāte ! Neparasti! Un kas par vērtīgu mantu arestu! Cik tas varētu būt procentos pret patiesajiem miljoniem?

Draugiem Facebook Twitter Google+