×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Argentīnas prezidente veiksmīgi pārcietusi vēža operāciju

Foto - AFPFoto - AFP

Argentīnas prezidente Kristīna Kirhnere sekmīgi pārcietusi vēža operāciju, kas pagājusi bez problēmām vai sarežģījumiem, paziņojis viņas preses pārstāvis.

Standarta medicīniskās pārbaudes laikā 22. decembrī Kirhnerei tika atklāts vēzis vairogdziedzera labajā daivā un nekavējoties tika ieplānota operācija. Oktobrī Kirhnere tika atkārtoti ievēlēta uz otro termiņu valsts galvas amatā. Par viņu nobalsoja 54 procenti vēlētāju. Slimnīcā 58 gadus vecā Kirhnere ieradās trešdienas rītā ar helikopteru. Prezidenti pavadīja viņas bērni – dēls Maksimo un meita Felicita. Izrādot savu atbalstu, jau kopš otrdienas pie slimnīcas ēkas bija sapulcējušies simtiem cilvēku, turot rokās plakātus ar uzmundrinošiem saukļiem, kā arī plakātu ar Kirhneres un viņas nelaiķa vīra Nestora Kirhnera attēliem. No slimnīcas ēkas acis nenovērsa arī desmitiem žurnālistu un fotogrāfu.

Kad pirms gada nomira Kirhneres vīrs, kas bija arī viņas priekštecis prezidenta amatā, daudziem jau likās, ka drīz būs pienācis gals Kirhneru varai, kurai bija raksturīga valsts intervence, dāsni sociālie tēriņi, nacionālistiska retorika un augsti cilvēktiesību standarti. Tomēr dzīvesbiedra nāve izraisīja sabiedrības līdzjūtību pret sievieti, kas pēkšņi likās vēl simpātiskāka, kā arī atzinību par viņas veikumu centienos nostādīt valsti atpakaļ uz sliedēm pēc 2001. līdz 2002. gada ekonomikas krīzes, kuras rezultātā miljoni valsts iedzīvotāju nonāca nabadzībā un kas kulmināciju pieredzēja pasaules lielākajā maksātnespējā.

Plānots, ka Kirhnere slimnīcā pavadīs 72 stundas, bet kopumā atlabšanas periods ilgs 20 dienas, kura laikā viņas pienākumus pildīs viceprezidents. Kamēr prezidente uzturas slimnīcā, tā tiek stingri apsargāta. Ārsti prognozē drīzu prezidentes atlabšanu un ir pārliecināti, ka viņa arī turpmāk varēs veikt visus amata pienākumus. “Izredzes ir lieliskas, un pēc operācijas turpmāka audzēja augšana nav gaidāma,” norādīja onkologs Mario Bruno.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+