Uncategorized

“Argo” izcīna Kinoaktieru ģildes godalgu 0

Publicitātes foto

ASV Kinoaktieru ģildes (SAG) godalgu ceremonijā svētdien Losandželosā labākās kino drāmas balvu saņēmusi lenta par Irānas ķīlnieku krīzi “Argo”, kas uzskatāms par nozīmīgu atbalstu šim kinodarbam cīņā par “Oskariem” – kinopasaules visprestižākajiem apbalvojumiem, kas tiks izdalīti nākammēnes.

Denjels Dejs-Lūiss saņēma SAG godalgu kā labākais aktieris par lomu Stīvena Spīlberga drāmā “Linkolns”, bet Dženifera Lorensa tika godināta kā labākā aktrise par veikumu romantiskajā komēdijā “Silver Linings Playbook” (“Optimista stāsts”).

Kā labākais otrā plāna aktieris tika apbalvots “Linkolnā” redzamais Tomijs Lī Džonss, savukārt sieviešu kategorijā balvu par lomu mūziklā “Les Miserables” (“Nožēlojamie”) ieguva Anna Hataveja.

Televīzijas darbu konkurencē seriāli “Downton Abbey” (“Dauntonas abatija”) un “Modern Family” (“Modernā ģimene”) izcīnīja godalgas attiecīgi drāmas un komēdijas kategorijās.

Labākā dramatiskā seriāla aktiera balva tika “Breaking Bad” galvenās lomas tēlotājam Braienam Krenstonam, bet sieviešu konkurencē to izcīnīja Klēra Deinsa par darbu trillerī “Homeland”.

Savukārt par labākajiem komēdijseriāla aktieriem tika atzīta Tīna Feja un Aleks Boldvins, kuri abi tēlo šovā “30 Rock”, kas drīzumā noslēgsies pēc septiņām veiksmīgi aizvadītām sezonām

“Argo” režisoram Benam Aflekam SAG godalga divu dienu laikā ir jau otrs augstais apbalvojums. Sestdien viņa filma tika godalgota Amerikas Producentu ģildes balvu ceremonijā, kas lielā mērā tiek uzskatīta par “Oskaru” priekšvēstnesi.

Turklāt “Zelta globusu” ceremonijā “Argo” tika atzīta par labāko filmu, bet Afleks – par labāko režisoru. Kinolente nominēta “Oskara” balvām septiņās kategorijās.

“Argo” stāsta par to, kā pārdrošā Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) operācijā ķīlnieku krīzes laikā 1979.gadā uz patvērumu Kanādas vēstniecībā Teherānā tika nogādāti seši amerikāņu diplomāti, pārģērbjot tos par Holivudas zinātniskās fantastikas filmas aktieriem.

Britu izcelsmes aktieris Dejs-Lūiss, kurš ieguva “Zelta globusu” par ASV prezidenta Abrahama Linkolna lomu, atklāja, ka esot vilcinājies pirms pieņēmis lomu. “Man ienāca prātā, ka Linkolnu taču nogalināja aktieris,” viņš teica. “Tāpēc tas ir tikai iederīgi, ka dažkārt kāds aktieris mēģina viņu atkal atdzīvināt.”

Pēc SAG balvu pasniegšanas žurnālisti Dejam-Lūisam jautāja par viņa izredzēm pirmajam iegūt veselus trīs “Oskarus” kā labākajam aktierim. “ASV kinoakadēmijai patīk pārsteigumi,” viņš teica.

Afleks kāpa uz skatuves neilgi pēc Deja-Lūisa. “Es nespēju noticēt, ka stāvu turpat, kur tikko bija Dejs-Lūiss. Varbūt viņa starojums mani padarīs par labāku aktieri,” jokoja Afleks.

LA.lv