×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Arī Ordeņu brālība lūdz pārtraukt uzturēšanās atļauju pārdošanu ārzemniekiem

LETALETA

Latvijas Ordeņu brālība (LOB) nosūtījusi atklātu vēstuli valsts amatpersonām ar lūgumu pārtraukt uzturēšanās atļauju pārdošanu ārzemniekiem.

 

Latviešu tauta joprojām piedzīvo vienu no smagākajiem periodiem savā vēsturē, kad iekšējais tirgus bīstami sarucis, lielai tautas daļai trūkst pienācīga darba, trūkst iztikas, ļaudis masveidā pamet valsti, vēstulē norāda LOB priekšsēdētājs Juris Griķis.

“Ciemi un pilsētas kļūst aizvien tukšāki, kas nenovēršami apdraud arī mūsu kultūru un latvisko identitāti. Šajā situācijā kā papildu drauds ir kļuvis pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršana par nekustamo īpašumu iegādi. Kā zināms, šī tirdzniecība jau ir sasniegusi bīstamus apmērus un mūsu valstī šādā ceļā ieplūst mums pilnīgi svešas kultūras un reliģijas ļaudis,” akcentē Griķis.

LOB atzinīgi vērtē tos valdības padarītos darbus, kas dod cerību pārvarēt grūtības un sākt attīstību. Taču LOB ir satraukusies par to, kā tautas pastāvēšana un tās kultūras liktenis tiek neapdomīgi pakļauts vien materiāliem apsvērumiem.

Tādēļ LOB lūdz apturēt “pazemojošo” uzturēšanās atļauju tirdzniecību un aicina valdību nodrošināt mūsu tautai drošu nākotni.

Vēstule nosūtīta Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V), Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), finanšu ministram Andrim Vilkam (V), iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP), kā arī Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājam Jānim Reiram (V).

Biedrība “Latvijas Ordeņu brālība” apvieno personas, kas apbalvotas ar Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni, Atzinības Krustu vai ar šo ordeņu goda zīmēm. Biedrības mērķi ir sekmēt augstu ētikas pamatvērtību un morāles principu nostiprināšanu sabiedrībā, kā arī veicināt biedrības biedru aktīvu līdzdalību Latvijas tiesisko, saimniecisko, politisko un kultūras jautājumu risināšanā.

Jau vēstīts, ka Reformu partija un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai” ir vienojušās par četriem būtiskiem uzdevumiem, kuri valdībai jāpaveic, veidojot valsts budžetu 2014.gadam, teikts abu partiju piektdien izplatītajā paziņojumā.

Viens no tiem paredz, ka 2014.gadā pakāpeniski jāpārtrauc uzturēšanās atļauju piešķiršana ārvalstniekiem par nekustamā īpašuma iegādi, pārejas posmā no šiem darījumiem būtiski palielinot valsts ienākumus, papildu ienākumu gūšanai valsts budžetā jāievieš ar pašvaldībām analoģisks ostu maksas atskaitījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+