×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. decembris, 2013
Drukāt

Arī šogad ikviens valsts mežos drīkstēs nocirst vienu eglīti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Arī šogad katrs Latvijas iedzīvotājs savām vajadzībām Ziemassvētku un Jaungada svinībām valsts AS „Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekotajos mežos drīkstēs nocirst vienu eglīti, liecina LVM mājaslapā pieejamā informācija.

LVM uzsver, ka tās apsaimniekotajos mežos drīkst nocirst vai nozāģēt eglīti, kas nepārsniedz trīs metru garumu, bet tās celma caurmēram jābūt mazākam par 12 centimetriem. Eglīte jānozāģē līdz ar zemi – ja atstās augstu celmu, uz tā var savainoties meža dzīvnieki.

Valsts mežos eglīti drīkst cirst vai zāģēt meža ceļu un grāvju malās, uz stigām, zem elektrolīnijām, pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem. Turpretim koku nedrīkst cirst privātā mežā, publiskā dabas parkā, kā arī īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kas atzīmēta ar ozollapu.

LVM apsaimniekotos mežus visā Latvijas teritorijā apzīmē ar plāksnīti – LVM īpašuma zīmi, kur uz dzeltena fona attēlots uzņēmuma logotips, kā arī citas informācijas zīmes ar LVM logo.

LETA ziņo, ka valsts meži atrodas visā Latvijas teritorijā starp daudziem privātajiem, pašvaldību un citu īpašnieku mežiem. Tāpēc, lai nerastos konflikti, LVM aicina pirms eglītes ciršanas vai zaru savākšanas pārliecināties, kam pieder mežs, apjautājoties par to mežsaimniecībās vai Valsts meža dienesta mežniecībās.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.1
Alūksne +11.1
Daugavpils +6.6
Saldus +9
Liepāja +12.6
Jelgava +8
Ventspils +12.1
Limbaži +9
Madona +7
Rēzekne +9
Draugiem Facebook Twitter Google+