Mobilā versija
+0.8°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
30. maijs, 2016
Drukāt

Arī vīrieši izšuj! LCB uzplauks Česlava Jasko krustdūrienā šūtās puķes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 1. līdz 30. jūnijam Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Periodikas lasītavā varēs apskatīt Česlava Jasjko krustdūrienā izšūto gleznu izstādi, LA.lv uzzināja bibliotēkā.

LCB Periodikas lasītavas vadītāja Skaidrīte Daukšte jautā, kurš teicis, ka vīrietis ar adatu rokās ir izdoma? “Daudzi pasaulslaveni vīrieši ir aizrāvušies ar izšūšanu, jo īpaši sendienās. Izšuva gan Francijas karalis Luijs XVI, gan krievu rakstnieks Nikolajs Gogolis, gan viņa romānu varoņi, piemēram, pilsētas N gubernators no “Mirušajām dvēselēm”,” atgādina bibliotekāre.

Izstādes autors Česlavs Jasjko, pēc profesijas metinātājs, pirms desmit gadiem nejauši ieraudzīja, kā ar adatu un krāsainiem mulinē diegiem virtuozi strādā kāda paziņa. Ziņkārība mudināja pamēģināt pašam. Iepatikās! Česlavs ir pārliecināts, ka gan metināšanā, gan krustdūrienā ir vajadzīga liela pacietība un precizitāte. Ar izšūšanu viņš nenodarbojas katru dienu, tāpēc darbi top ilgākā laika posmā. Gleznas ar īpaši izsmalcinātu zīmējumu, strādājot ar pārtraukumiem, var tikt darinātas pat divus gadus.

Izstādē Latgales Centrālajā bibliotēkā apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvātas desmit dažāda izmēra un sižetisko kompozīciju gleznas.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (4)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+