Mobilā versija
+3.3°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Arktikā palielinājusies ledus sega

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Neierasti aukstās 2013.gada vasaras dēļ Arktikā par trešdaļu palielinājusies ledus sega, secinājuši pētnieki.

Turklāt ledus sega turpinājusi augt arī 2014.gadā, ar uzviju kompensējot iepriekšējos trīs gados piedzīvoto ledus zudumu.

Zinātnieki domā, ka izmaiņām vasaras temperatūrā ir daudz lielāka ietekme uz ledus slāni, nekā tika uzskatīts iepriekš.

Tomēr viņi arī secinājuši, ka 2013.gads bijis izņēmums un ka klimata izmaiņu rezultātā ledus daudzums nākamajā desmitgadē tomēr turpinās samazināties.

Arktiskās teritorijas pēdējos 30 gados uzsilušas ātrāk nekā pārējā planēta.

Satelītu attēli liecina, ka Arktikas ledus sega pēdējo 35 gadu laikā sarukusi par 40%.

Pētniekiem ir labi zināms, kas notiek ledāju samazināšanās jomā, taču daudz mazāk pētīti ir jūras ledus zudumi.

Izpēte veikta piecus gadus, izmantojot Eiropas satelītu “Cryostat”, ar kura palīdzību bijis iespējams precīzi izmērīt ledus apjomu.

Ar satelīta palīdzību zinātnieki noskaidrojuši, ka laikā no 2010. līdz 2012.gadam ledus apjoms jūrās samazinājies par 14%. Savukārt 2013.gadā tas par trešdaļu palielinājās, un 2014.gadā tas bija par ceturtdaļu lielāks nekā periodā no 2010. līdz 2012.gadam.

Izvērtējot dažādus klimatiskos faktorus, tika secināts, ka ledus apjoma palielināšanās notikusi, pateicoties aukstajai vasarai.

Temperatūras pazemināšanās palēninājusi daudzus gadus vecā ledus kušanu uz ziemeļrietumiem no Grenlandes, jo samazinājies dienu skaits, kurās kušana notikusi.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+