Latvijā
Politika

Armija no Somijas nopērk bezceļa transportu par 11 miljoniem3

Ilustratīvs attēls

Nacionālie bruņotie spēki, izmantojot NATO atbalsta un iepirkumu aģentūras Loģistikas biržas kopējo iepirkumu partnerību, no Somijas uzņēmuma “BRP” 6×6 bezceļa transportlīdzekļu “Outlander MAX 650XT Military Version” 11 miljonu eiro vērtībā.

“Latvijas apvidum atbilstošu bezceļa transportlīdzekļu iegāde ar plašu operacionālo pielietojumu ir loģisks solis Nacionālo bruņoto spēku vienību taktiskās mobilitātes spēju stiprināšanā. Esmu patiesi lepns par šādu ilgtermiņa ieguldījumu, kas būtiski sekmēs operacionālo uzdevumu izpildi,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Pasūtījums paredz arī rezerves daļu komplektu piegādi, kas nodrošinās nepieciešamo aprīkojumu nākamo divu gadu tehnisko apkopoju veikšanai. Tāpat paredzēts veikt Nacionālo bruņoto spēku mehāniķu apmācību, lai nodrošinātu sekmīgu transportlīdzekļu ikdienas uzturēšanu.

Plānots, ka pirmos transportlīdzekļus Nacionālie bruņotie spēki saņems jau šī gada beigās, un piegādes turpināsies līdz nākamā gada beigām.

Lai preces iekļautu NATO atbalsta un iepirkumu aģentūras Loģistikas biržas sistēmā, NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūra organizē starptautiskus iepirkumu konkursus pēc dalībvalstu iepirkumu vajadzību apkopošanas.

NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūra apkopo informāciju par NATO dalībvalstu aizsardzības nozares iepirkumu vajadzībām un piedāvājumu, tādējādi atvieglojot iepirkumu procesu. Aģentūra arī organizē iepirkumus būvniecības jomā un kontrolē to izpildi.

Latvija ir pievienojusies NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūras Loģistikas biržai kopš 2017.gada. NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūra atrodas Kapellenā, Luksemburgā, un tās darbība tiek organizēta arī no Francijas, Ungārijas un Itālijas.

LA.lv