×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. jūnijs, 2013
Drukāt

Ārpasaulē starp Tiguļkalnu un Melno jūru


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jau otro gadu pēc kārtas Talsu augstākajā virsotnē, Tiguļu kalnā, zaļā ozolu ielokā skanēs pašmāju un ārvalstu tautas mūzika. Brīvdabas sajūtu koncerts “Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā” 8. jūnijā vedina uz Melnās jūras un Gruzijas kalnu plašumiem. 


 

Ārpasaules mūzika ir kaut kas mazliet tālāk par pasaulē dzirdēto, tā uzskata ārpasaules mūzikas koncerta idejas autors, komponists un izpildītājs, kā arī viens no zināmākajiem latviešu ambientās un elektroakustiskās mūzikas pārstāvjiem – Raimonds Tiguls, kurš savas dzimtās pilsētas augstākajā virsotnē radījis vietu, kur skaņās un sajūtās sasaukties dažādu tautu un pasauļu mūzikai. Pērn R. Tiguls ceļoja Islandes muzikālajā “ārpasaulē”, bet šogad savdabīgā mūzika no dienvidaustrumu ārpasaules – Melnās jūras reģiona.

Līdzās pašmāju profesionālās mūzikas izpildītājiem, ar kuriem R. Tiguls jau sadarbojies iepriekš, Tiguļu kalnā kāps arī viesi no Gruzijas – vīru vokālais kvartets “St. Panteleimon Chanters”.

Apvienība dibināta 1988. gadā, kad četriem mūzikas pasniedzējiem radās iecere pievērsties seno gruzīnu dziedājumu un tautas dziesmu izpētei un izpildījumam. “St. Panteleimon Chanters” izdevusi piecus mūzikas albumus, no kuriem jaunākais iedvesmoja R. Tigulu vienotas koncertprogrammas radīšanai. Koncertā būs dzirdami gan garīgās, gan laicīgās mūzikas dziedājumi, kas skaņkārtās sasauksies ar R. Tigula jaundarbiem kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” stīgu kvarteta izpildījumā.

Pirmatskaņojumu Tiguļkalnā piedzīvos Rīgas Saksofonu kvarteta jaunais kopdarbs – elektroakustiskais skaņdarbs “Labyrinthus” saksofonu kvartetam un elektronikai. R. Tiguls to raksturo kā “skaņu un pat žanru sintēzi, kur “MaxMSP Lloopp” vidē radītā analoga skaņu sērija mijiedarbojas ar “AIR Sampling” ambienci”. “Tas ir kā divu pretpolu savienošanās, radot vienotu, bet fonētiski daudzslāņainu mūzikas faktūru.”

Tie, kas nepagūs “Labirintu” programmu dzirdēt Talsos, nākamajā dienā varēs doties uz Saulkrastiem, kur “Rīgas festivāla” ietvaros programma “Labirints” izskanēs 9. jūnijā, kur tai papildu dimensiju piešķirs Ginta Apsīša veidota videoprojekcija.

Starp citu, šī ir arī iespēja dzirdēt Rīgas saksofonu kvartetu tā jaunajā sastāvā – Artim Sīmanim un Ainaram Šablovskim pievienojušās dāmas Ilze Lejiņa un Daiga Solovjova. 

Brīvdabas sajūtās Tiguļkalnā dalīsies arī mūziķu apvienība “Xilem Trio” un jauniešu koris “Kamēr…”. Tāpat tiks turpināta komponista sadarbība ar dziedātāju Kristīni Kārkli-Puriņu, meklējot austrumnieciskās nokrāsas pašmāju tautas mūzikā un tās daudzveidīgajā skanējumā.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Talsi, Tiguļkalns

Laiks – 8. VI 20.00

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+