×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Art deco valdzinājums. 
Ciemos lieliski restaurētā mājoklī (1)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Dace Gaile ir veiksmīga homeopāte, izaudzinājusi piecus bērnus. Enerģijas viņai ir pārpārēm it visā – arī dzīvokļa restaurācijā un iekārtošanā. Gluži neticami, ka mūsdienās vēl ir šādi mājokļi. 


 

Dzīvoklī pārņem tik neparasta, tikai filmās redzēta starpkaru laika lielpilsētu dzīvokļu noskaņa – miers, bagātīgums, pacilātība, vērojot skaisti veidotās mēbeles, gleznas, lietas… Tā vien gribas ieslīgt brīnišķīga angļu samta pārvilktā art deco sofā, pacelt kājas no perfekti atjaunotā parketa ar smalkiem trīs kokšņu ielaidumiem un aizklīst tapešu rakstos līdz griestiem ar ģipša rozetēm…

Man ir mīla uz art deco, ļoti patīk šis stils. Restaurācija bija dārga un pamatīga. Uz to pašu labāko! Man vajag, lai viss būtu pareizi, turklāt dabiskiem materiāliem paveikts. Ir restaurēti visi vecie logu rāmji. Jā, dārgi, bet plastmasas rāmji būtu tik vulgāri. Redziet, oriģinālie rokturi! Tos “Latgalītē” sameklēju vienā dienā! Restaurators brīnījās: “Es rokturus nevaru dienām sameklēt, bet tu vienā dienā visus 64!” Jā, ļoti paveicās! Arī puķu kasti uz balkona arhitekte Daiga Lēvalde uzzīmēja atbilstoši stilam. Dzīvokli iekārtoju pati. Jā, es zinu, ko gribu. Gan Rīgas, gan citu Eiropas pilsētu antikvariātos meklēju mēbeles, lustras, vāzes… Šo bra un lampu nopirku Parīzē, tirdziņā pie Monmartras. Lampa izturēja lidojumu, bet mājās es ar kurpi – bladāc! Tik skaists kupols bija! Kad braucu uz Indiju, jau pirmajā dienā iegāju antikvariātā un iznācu ar tepiķi ārā. Arī šo akvareli nopirku, interesants bez gala, man patīk tas smukais darbs, – par lietu atnākšanu aizrautīgi stāsta Dace.

Plašais mājoklis radies, apvienojot divus dzīvokļus. Vienā no tiem sākumā bijusi ārstes prakse, tālab telpu iekārtojumā ir atkāpe no vēsturiskā stila. Arī virtuve ir laikmetīga. Tomēr arī šeit jūtams mājas mātes prieks par skaistām detaļām.

Moderno krēslu smalkais ornaments sabalsojas ar tieši tādu pašu rakstu grīdas flīzēs. Un aiz durvīm paslēpies gluži autentisks ankambaris. Uz galda vīna glāzes. Jā, nobaudījām – gan vīns bija brīnišķīgs, gan glāžu šķinda saskandinot dzidra. Bet nu dodamies atkal art deco pasaulē! Divas lielas guļamistabas ar varen platām gultām – ak, kā kādreiz ir baudījuši naktsmieru! Vienā guļamistabā mēbeles darinātas no bērza, otrā – kļavas, finierējumu sauc “Putna acs”. Un tiešām nevar atraut acis no glāsmainā, priecīgā koksnes zīmējuma. Sienā durvis no tā paša materiāla. Dace tās atver – un pārsteigums! Katras sievietes sapnis – garderobes istaba. Tik tiešām nevis skapis, bet vesela istaba, ērti ieiet un apcerēt, kādu kleitu šodien vilkt.

Atceros, šurp pārcēlāmies 18. novembrī. Ienāca būvuzraugs un iesaucās – ooo! Jautāju, par ko viņš sajūsminās. Viņš atzina, ka neviens dzīvoklis Rīgā nav tik kvalitatīvi restaurēts, – par mājokli priecājas Dace Gaile.

 

 

Uzziņai:

arhitekte, interjeriste – Daiga Lēvalde;

restauratori – Artūrs Liepnieks, Jānis Vilšķērsts;

parketa ieklāšana – Mārtiņš Sirmais, “Parketa meistars”;

griestu apdare – “AGDA-E”,

virtuves mēbeles – “Kāpiens” Talsos;

kabineta mēbeles – Kaspars Vilks, “Zīles”.

 

{gallery id=”1754″}

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Viņai naudas netrūkst,iedzīvojas uz slimu cilvēku rēķina.Krāpniece.Plēš deviņas ādas.

Draugiem Facebook Twitter Google+