×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

Ārvalstu mediji: Dombrovska atkāpšanās – pārsteigums un modelis citiem (12)

Foto - LETAFoto - LETA

“Premjera atkāpšanās Latvijā tika uztverta kā pārsteigums. Nav bijuši aicinājumi viņam aiziet no amata. Un viņš kopumā ir ļoti cienījams cilvēks,” situāciju britu raidsabiedrības BBC mājaslapā komentē tās bijušais Baltijas korespondents Demiens Makginess. “Dombrovskis iezīmēja pagrieziena punktu Latvijas politiskajā vadībā – jaunu, tīru paaudzi, neskartu ar koruptīviem darījumiem, kas līdz tam raksturoja Latvijas politiku,” raksta britu žurnālists.

Britu laikraksta “The Economist” Starptautiskās nodaļas redaktors Edvards Lūkass, kurš šajās dienās viesojas Rīgā, “LA” uzsvēra, ka valdības vadītāja atkāpšanās jāuztver kā simboliska politiskās atbildības uzņemšanās un vienlaikus zaudējums Latvijai, kam nepieciešama fiskālā vadība. Viņaprāt, Dombrovskis visu šo laiku ir kalpojis kā gaišais tēls Latvijas politikā. “Īstais cilvēks, kuram jāatkāpjas, ir Rīgas mērs Nils Ušakovs, jo viņš ir atbildīgs par celtniecības drošību pilsētā. Tā ir pašvaldības atbildība,” teica E. Lūkass. Viņš uzsver, ka Lielbritānijā ir tradīcija, ka politiķi uzņemas atbildību par notikušām nelaimēm vai konfliktiem, taču mūsdienās tā nav tik spēcīga. Kā vienu no skaļākajiem gadījumiem Apvienotās Karalistes vēsturē E. Lūkass minēja bijušo ārlietu sekretāru lordu Pīteru Keringtonu, kurš atkāpās no amata, Argentīnai 1982. gadā iebrūkot britu kolonijā – Folklendu salās. Viņš uzņēmās atbildību par ārlietu dienesta bezrūpību un neveiksmēm attiecībā uz briestošo konfliktu.

ASV laikraksts “The New York Times” arī uzsver, ka Latvijas sabiedrībā nav bijis publisku signālu, ka Dombrovskim būtu jāatkāpjas, tas bijis pārsteigums. Laikraksts atzīst, ka Dombrovska vadītās valdības esot kļuvušas par modeli citām valstīm.

Lietuvas ziņu portāls angļu valodā “The Lithuania Tribune” publicējis ekonomikas analītiķa Justa Mindeiķa rakstu par to, kādas būs Dombrovska atkāpšanās sekas. Viņš neprognozē ietekmi uz Latvijas un Lietuvas ekonomiskajām attiecībām, taču kā slikto min to, ka jaunais premjers, visticamāk, neveiks būtiskas reformas līdz Saeimas vēlēšanām. Notikušais varētu ietekmēt Visaginas AES projektu, jo sarunas par tās celtniecību notiek premjerministru līmenī. “Kaut arī atkāpšanās nav skatāma ar dramatiskām sekām īstermiņā, tā var kļūt sāpīga ilgtermiņā ne tikai latviešiem, bet arī lietuviešiem,” spriež analītiķis. Vācijas lielākajos medijos – “Spiegel”, “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, “Die Zeit”, “Die Welt” un “Focus” – atrodamas nelielas ziņas, ka premjers atkāpies, uzņemoties politisko atbildību par “Maxima” traģēdiju, taču vienlaikus ziņās pieminēta Dombrovska loma ekonomiskās krīzes pārvarēšanā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Apsolūtas muļķības un stulbums. Dombrovskis ir tas kurš valsti iegrūda nabadzībā lienot .. eiropai un pasaules bankai. Lai sēž savā Briselē, kā Briseles kāposts, es viņu te redzēt negribu vairs nekad.

 2. Paldies Dombrovskim!
  Tagad viņa aprējēji redzēs, ka Valdis, salīdzinot ar nākošajiem, būs bijis labākais premjers pēc neatkarības atjaunošanas.
  Nepateicība ir pasaules alga- izvilka Dombrovskis Latviju no mēslu bedres, kur to iegrūda krīze un resnie putni, vai to novērtēt neprotam?

 3. Kā Vilkam,tā “The New York Times” ir taisnība,Latvija ir paraugs un modelis citām valstīm! Arī ASV ir jāatceļ progresīvais ienākuma nodoklis un neapliekamais minimums jāsamazina līdz 45 latiem!

 4. Vēl 2009.gadā jūnijā šī komentārā pieminētā atbildība pret iedzīvotājiem gan izpaudās pilnīgi citādi-pat ignorējot valsts Satversmi! Un sekas tam,izjūtam vēl šodien!

 5. Nu tie ārzemju “eksperti”dzīvo mākoņos! Viņi vispār nerubī fišķu! Viņi vispār nestādās priekšā Latviešu zemes situāciju! Un tagad jau noteikti nevajadzēja pacelt rokas Dombrovskim! Viņš bija labākais , pēdejo 20 gadu laikā! Viņam bija jāpaliek! Arī ekonomikas ministrs nebija/nav vainīgs šajā izveidotajā stulbumā. Un ne Vilka kungs! Viņi ir iegrūzti pie sasistas siles! Vajag filmu patīt atpakaļ!

 6. enģelīts… 🙂

 7. ASV laikraksts “The New York Times” ļoti nopietni maldās… 🙂

 8. Visa cieņa Dombrovska kungam, kurš vienīgais izpratis politiskās atbildības būtību – užņemties atbildību par sistemātiskām problēmām valsts pārvaldē un tās attieksmē pret iedzīvotājiem. Palikt amatā – tas ir signals ka vis turpināsies ierastā kartībā Atkāpties no amata – tas ir signāls radikālu reform nepieciešamībai. To saprot un novērtē ārzemju prese un līderi. Ar Dombrovsk kunga rīcību, Latvija ir spērusi vienu mazu, taču nopietnu soli, politiskā nobrieduma virzienā.

 9. INTERESANTI BŪTU ZINĀT ,KĀPEC EIROPAS POLITIĶI NESLAVĒ UKRAINU ,KAS NOTIESĀJA BIJUŠO PREMJĒRI PAR VIŅAS NOZIEGUMU PRET VALSTI ? DROŠI VIEN TĀPĒC KA KORUPCIJA VALSTS AUGSTĀKAJOS EŠELONOS EIROPĀ IR IERASTA LIETA .VĀRNA VĀRNAI NEKAD ACĪ NEKNĀBJOT.

 10. Usakovs preses konference runaja savadak,vins esot tas labais.

Draugiem Facebook Twitter Google+