×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
1. jūlijs, 2012
Drukāt

Asociācija: melleņu raža šogad būs labāka

Foto-LETAFoto-LETA

Lai gan pavasara salnās cietusi daļa melleņu stādu, melleņu raža šogad būs labāka nekā pērn, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) valdes priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

“Jāatzīst, ka situācija nav sevišķi iepriecinoša, jo, piemēram, mellenes salnās ir diezgan cietušas. Faktiski reģionāli Vidzemē un Latgalē ir diezgan cietušas, savukārt Kurzemē un Zemgalē situācija ir salīdzinoši labāka. Tā ka būs ogas un pietiekami daudz,” sacīja Rudzāte.

Viņa arī apliecināja, ka gan melleņu, gan dzērveņu raža šogad varētu būt labāka nekā pērn. “Mellenēm raža noteikti varētu būt labāka, kā arī dzērvenēm, bet, protams, tas ir kā kuram audzētājam. Taču Kurzemē un Zemgalē ražas noteikti būs labākas,” klāstīja LAA vadītāja un piebilda, ka agro melleņu pirmās ražas gaidāmas ap 20.jūliju.

Vienlaikus Rudzāte pastāstīja, ka šogad atsevišķos Latvijas reģionos salnās cietušas arī ābeles. “Arī ābeles ir cietušas, pat Siguldas pusē. Pēdējās trīs ziemas ir bijušas ļoti aukstas, un augļukociņi nav izturējuši. Tagad audzētāji domā, ko darīt – vai izzāģēt,” norādīja LAA valdes priekšsēdētāja.

Tomēr viņa apliecināja, ka kopumā šogad Latvijā gaidāma laba ābolu raža. “Tāpat kā visai valstij mums augļkopjiem iet nedaudz labāk kā pagājušajā gadā, bet nekas īpaši nav mainījies,” piebilda Rudzāte.

LAA vadītāja aģentūrai BNS jau iepriekš atzina, ka liela daļa melleņu pumpuru lielā sala dēļ, iespējams, ir aizgājuši bojā, taču dzērvenes pārziemojušas labi.

Ziņots arī, ka pērn pretēji pavasarī audzētāju izteiktajām prognozēm par labu melleņu ražu tā bija neliela, jo ziemā apsala daļa lielāko melleņu krūmu, kam gaidāmas ogas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+