×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Pastaiga saules staros (Video) (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ja ir redzēta filma „Mama Mia!“, tad šīs filmas forumla arī jau skaidra – popmūzikas populāras dziesmas integrētas mūzikla žanrā. Filmai ar nosaukumu „Pastaiga saules staros“ vasaras vidus ir atbilstošākais laiks iznākšanai uz ekrāniem. Romantiskā stāsta ar darbības vidi saulainajā Itālijā nosaukums aizgūts no astoņdesmito gadu hita ar tādu pašu nosaukumu (Walking on Sunshine), ko izpilda Katrīna & The Waves, un tieši astoņdesmitie ir tā dekāde, kuras dziesmas izvēlētas par filmas muzikālo noformējumu.

„Pastaiga saules staros“ galvenā varone Medija (Amanda Šolija) uzaicina savu māsu Teilori (britu aktrises Džemmas Artertones jaunākā māsa Hanna) uz Puļju itālijā, lai paziņotu viņai par gaidāmajām precībām un iepazīstinātu ar līgavaini – ar perfektu ķermeni un Itālijas saulē bronzas iedegumu ieguvušo Refu (Džulio Beruti). Medijai nav ne mazāko aizdomu, ka Teilorei un Refam pirms dažiem gadiem tieši šajā vietā ir bijis romāns, kas beidzies ar salauzti sirdi abām pusēm. Tikšanās ir negaidīta abām pusēm un liek atkal uzvirmot pilnībā nedzisušajām jūtām. Lai šis nebūtu tikai mīlas trīsstūris, tam pievienots Medijas bijušais partneris, gados par viņu vecākais Dags (Gregs Vaiss, aktrises Emmas Tompsones vīrs), kurš negaidot ierodas Itālijā, lai vestu Mediju pie prāta un atrunātu no „lielākās kļūdas viņas mūžā“, kas būtu precēšanās ar jauno itāli, un taču saprastu, kurš ir viņas īstais vīrietis.

Filmas varoņu traktējumā īpašus pārsteigumus nesagaidīt – tie ir tēli, kas darbojas pēc jau zināmiem priekšstatiem. Otrā plāna lomām arī nav izdevies (vai varbūt mēģināts) piešķirt plašāku psiholoģisku apmplitūdu, atstājot tos viendimensionālus un stereotipiskus. Muzikālajiem numuriem peimīt zināma vienveidība, bet, neskatoties uz to, tomēr ir saistoši vērot pazīstamo melodiju horeogrāfiju, kaut arī vides mēdz atkārtoties – dziedāšana sākas restorānā vai bārā, tālāk tuprinoties uz ielas.

Filmas režisori ir britu duets, kurus vietējā industrijā zina pēc īsāka apzīmējuma Makss un Danija – Makss Giva un Danija Paskvini, kuru kontā pagaidām ir tikai dažas filmas, toties populāras un ar mūziku saistītas gan. Panākumi nāca jau ar pašu pirmo – jauniešu vidū milzīgu popularitāti ieguva StreetDance 3D (2010) par radošu sadursmi starp hiphopa dejotājiem un baleta trupu. Filmas iznākšanas gadā tā kļuva par pelnošāko britu neatkarīgo filmu un vēl arvien nav pārspēta britu kinoteātru rādītājos kā ienesīgākā ārpus ASV uzņemtā neatkarīgā filma. Lai arī Maksa un Danijas filmu komercpanākumi nav slikti, viņi vēl turas pie sava „neatkarīgo“ statusa, kaut vai strādājot bez sava aģenta, kas valstīs ar lielu filmu industriju ir retums. Tas toties ļauj selektīvāk izraudzīties jaunu filmu projektus. Kā, piemēram, „Pastaiga saules staros“ ir tapusi tieši dēļ Danijas pašas intereses par mūzkliem un bērnības ieraduma skatīties televīzijā Džindžeras Rodžersas un Freda Astēra filmas.

Izvēlētais mūzikla žanrs filmā liek skanēt astoņdesmito gadu melodijām – Madonnas, Sindijas Lauperes, Šēras, „Duran Duran“, Katrina & ‚The Waves“ utt. dziesmām, ko izdzied filmas aktieri, liekot daudziem kritiķiem „Pastaigai saules staros“ piešķirt karaokes apzīmējumu.

UZZIŅA:


„Pastaiga saules staros“/“Walking on Sunshine“

Lielbritānija, 2014

Režisroi Danija Paskvini, Makss Giva

Lomās: Ananbella Šolija, Džulio Beruti, Hanna Artertone, Gregs Vaiss u.c.

Kinoteātros „Citadele“, „Multikino“, „Cinamon“ no 11. VII

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kārtējais s**s

Draugiem Facebook Twitter Google+