Pasaulē
Citur

ASV evakuējušas no Ķīnas vairākus darbiniekus, kuri mistiski saslimuši0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AFP/Scanpix/LETA

ASV Valsts departaments atsaucis no Ķīnas grupu savu darbinieku, kuriem diagnosticēti tādi paši simptomi, kādus pērn pieredzēja amerikāņu diplomāti Kubā.

Valsts departaments jau maijā brīdināja savus darbiniekus Ķīnā uzmanīties no “nenormālām skaņām”, jo viens no tā darbiniekiem pieredzējis šādu gadījumu. Līdzīgi gadījumi iepriekš notika Kubā, kur pastāv bažas par akustiskiem uzbrukumiem amerikāņu diplomātiem.

Valsts departamenta preses pārstāve atklāja, ka pēc tam, kad aizdomīgi saslima viens darbinieks Guandžou, Ķīnas dienvidos, turp tika nosūtīta mediķu komanda, lai novērotu amerikāņu diplomātus.

“Rezultātā (..) departaments nosūtījis vairākas personas uz tālāku simptomu novērtēšanu Savienotajās Valstīs,” paziņoja departamenta preses pārstāve.

Laikraksts “The New York” trešdien ziņoja, ka “pēc dīvainu trokšņu dzirdēšanas Ķīnā” evakuēti vismaz divi cilvēki.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo otrdien paziņoja, ka izveidota īpaša komanda, kurai uzdots izmeklēt šos “neizskaidrotos medicīniskos incidentus”.

Pompeo norādīja, ka joprojām nav noskaidrots, kādu tieši kaitējumu veselībai šie incidenti ir nodarījuši, un vai tiem ir viens kopīgs cēlonis.

Valsts departamenta sniegtā informācija liecina, ka pērn 24 departamenta darbinieki Kubā cieta no līdzīgiem simptomiem, kas atgādina “smadzeņu satricinājumu vai nelielus smadzeņu bojājumus”, liecina Valsts departamenta sniegtā informācija.

LA.lv