×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. augusts, 2017
Drukāt

ASV helikopteri veiks zemos lidojumus Latvijas gaisa telpā (3)

Foto - AFP/LETA. Ilustratīvs attēlsFoto - AFP/LETA. Ilustratīvs attēls

18.augustā no plkst.16 līdz 18 ASV Gaisa spēku kaujas brigādes “Fēnikss” vienības helikopteri, kas Latvijā atrodas ASV vadītās mācību operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros, Latvijas gaisa telpā, virzienā no Lielvārdes uz Dobeli un atpakaļ, veiks zemos lidojumus, informē Aizsardzības ministrija (AM).

Tāpat ASV un Latvijas Gaisa spēku helikopteru lidojumi Latvijas gaisa telpā notiks arī diennakts tumšajā laikā – 18., 19. un 20.augustā, virzienā no Lielvārdes uz Dobeli, Skrundu un Liepāju.

Zemie lidojumi tiek veikti vingrinājuma “Falcon`s Talon” ietvaros, ar mērķi pilnveidot ASV un Latvijas Gaisa spēku savstarpējo sadarbību un savietojamību, pildot uzdevumus daudznacionālā vidē. Tāpat zemie lidojumi ir nepieciešami, lai uzturētu un stiprinātu vienības kaujas spējas un militāro gaisa kuģu pilotu profesionālo kvalifikāciju, informē AM.

Par zemo lidojumu norisi Aizsardzības ministrija jau ir informējusi tās pašvaldības, virs kuru teritorijas atrodas zemo lidojumu zonas.

Zemos lidojumu helikopteri veic ne zemāk par 15 metriem virs pārlidojamās virsmas vai lidojumiem potenciāli bīstamiem objektiem, kas atrodas ne tuvāk par 50 metriem no lidojuma maršruta.

Zemos lidojumus Latvijas gaisa telpā veic noteiktā gaisa telpas struktūras elementā jeb zemo lidojumu zonā (EVR) un diennakts gaišajā laikā, tos uzsākot ne agrāk kā pulksten 8 un pabeidzot ne vēlāk kā pulksten 18 pēc vietējā laika.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju „Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

Bruņotie spēki aicina ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … Re, kur gadijusies divi trollisu militarie specialisti … laikam jau reglamenteti no Maskavas, bet uzradas Bezabrene no Ventspils reglamentesanas centra, vai …. ????

  2. Pēdējā rindkopa ir vienkārši fantastiska! :))))))

  3. Tā ir augsta līmeņa spiegošana. Aplūkos, kas atrodas virs zemes un zem zemes. Valdība mūs ļoti lēti pārdod. Vai viņi to apzinās? Amerika pēc tam gribēs savas intereses realizēt arī Latvijā un atradīs šeit bioloģiskos vai kodolieročus vai vēl nezin ko, lai īstenotu savas intereses. Kāpēc mēs viņiem uzticamies??? Vai iestāšanās NATO nozīmē pievienošanos ASV teritorijai?

Draugiem Facebook Twitter Google+