×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2013
Drukāt

ASV meklētais bijušais CIP darbinieks Snoudens izlidojis uz Maskavu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV par izlūkdienestu informācijas izpaušanu meklētais bijušais Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) tehniskais darbinieks Edvards Snoudens svētdien izlidojis no Honkongas uz Maskavu

Savukārt Krievijas mediji ziņo, ka Snoudens izlidojis ar Krievijas aviokompānijas “Aeroflot” lidmašīnu uz Maskavu, taču Krievijas galvaspilsētu viņš izmantos tikai tranzītam uz citu valsti.

Ķīnas laikraksts “South China Mornind Post” ziņo, ka Snoudena galamērķis varētu būt Ekvadora vai Islande, savukārt Krievijas mediji, atsaucoties uz avotiem aviokompānijā, raksta, ka Snoudens lido uz Kubu.

Honkongas valdības pārstāvis sacīja, ka Snoudens teritoriju pametis brīvprātīgi.

Honkongas varasiestādes nav liegušas viņam izbraukt tādēļ, ka no ASV saņemtais pieprasījums Snoudena izdošanai nav noformētas korekti.

Krievijas valdības pārstāvji aģentūrai „Reuters” sacīja, ka Maskavas rīcībā nav nekādas informācijas par Snoudena plāniem.

Tikmēr apjomīgākajā informācijas nopludināšanas skandālā iesaistītā vietne “WikiLeaks” nākusi klajā ar paziņojumu, pavēstot, ka sniegusi palīdzību Snoudenam jaunas mājvietas meklējumos.

“”WikiLeaks” sadarbojās ar Snoudenu, lai viņš varētu iegūt politisko patvērumu demokrātiskā valstī, kā arī palīdzēja ar ceļošanas dokumentiem un drošu izbraukšanu no Honkongas,” teikts “WikiLeaks” paziņojumā.

ASV varasiestādes Snoudenam izvirzījušas apsūdzības spiegošanā un Honkongai nosūtīts pieprasījums izdot viņu tiesāšanai

Snoudens nodeva britu laikrakstam “The Guardian” informāciju par ASV izlūkdienestu izmantotajām datu iegūšanas programmām, tostarp masveida telefonsarunu noklausīšanos un personas izsekošanu globālajā tīmeklī, analizējot videomateriālus, fotogrāfijas un e-pastus.

“The Guardian” norāda, ka savu informācijas avotu avīze atklājusi pēc paša Snoudena lūguma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+