Sports
Motoru sports

ASV sporta žurnālistam tvīts par vēsturisku tēmu maksā darbu 16

Izdevums “Denver Post” pirmdien atlaida vienu no saviem žurnālistiem, kurš bija paudis satraukumu, ka japānis Takuma Sato leģendārajās Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstē uzvarējis laikā, kad ASV tiek atzīmēta Piemiņas dienā.

Neveiksminieka slavu Pirmajā formulā (F-1) reiz guvušais Sato svētdien triumfēja vienās no pasaules leģendārākajām autosacīkstēm. Tomēr uzreiz pēc tam “Denver Post” žurnālists Terijs Frejs tviterī izraisīja sašutumu, žēlojoties, ka japānis uzvarējis nedēļas nogalē, kad tiek svinēta Piemiņas diena.

“Nekā personīga, tomēr man ir ļoti nekomfortabli, ka japāņu braucējs uzvar Indianapolisas 500 jūdžu sacīksti Piemiņas dienas nedēļas nogalē,” rakstīja Frejs.

Tvīts vēlāk tika izdzēsts, tomēr tas neglāba žurnālistu no asas kritikas un daudzi cilvēki pieprasīja viņa atbrīvošanu no darba. Frejs vēlāk atvainojās, skaidrojot, ka savulaik plaši aprakstījis par kādu amerikāņu futbola spēlētāju, kurš Otrā pasaules kara laikā kopā ar savu tēvu mira Okinavas kaujā.

“Atvainojos Takumam Sato. Emocionālā nedēļas nogalē izdarīju muļķīgu atsauci uz vienu no tautām ar ko mēs cīnījāmies Otrajā pasaules karā,” rakstīja Frejs. “Atkārtošu, man ir žēl. Esmu dusmīgs uz sevi, jo nebiju konstruktīvs.”

Neskatoties uz darbinieka atvainošanos, izdevums “Denver Post” pirmdien paziņoja, ka atlaidis Freju.

“Atvainojamies par necienīgo un nepieņemamo tvītu, ko veica viens no mūsu žurnālistiem,” rakstīja izdevums. “Terijs Frejs vairs nav “Denver Post” darbinieks. Šis tvīts neparāda to, kam mēs ticam. Ceram, ka pieņemsiet mūsu dziļo atvainošanos.”

Piemiņas diena ASV tiek atzīmēta maija pēdējā pirmdienā un ir publiska brīvdiena. Tajā piemin cilvēkus, kas miruši, dienot valsts armijā. Otrajā pasaules karā tieši Japāna bija viena no lielākajām agresorēm, kuras sakaušanai ASV tās teritorijā nometa divas atombumbas.

Leģendārā sacīkste Indianapolisas trekā šogad risinājās 101.reizi, japānim Sato uzvarot ar astoto mēģinājumu. Tuvu panākumam viņš bija arī 2012.gadu, tomēr toreiz avarēja pēdējā aplī.

LA.lv