Pasaulē

ASV tiesa liek armijai pieņemt dienestā transpersonas 16

Foto – LETA

ASV armijai nākammēnes ir jāsāk pieņemt dienestā transpersonas, neraugoties uz ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas centieniem atlikt šīs politikas īstenošanu, pirmdien nosprieda Vašingtonas federālā tiesa.

Ar šo lēmumu spēkā atstāts tiesas agrākais lēmumus, ar kuru tika nobloķēti Trampa centieni aizliegt transpersonu dienestu armijā.

Tiesnese Kolīna Kolara-Kotlija noraidīja administrācijas apgalvojumus, ka tai vajadzīgs vairāk laika, lai rīkotos atbilstoši viņas agrākajam lēmumam, un norādīja, ka atvēlēts ticis pietiekams laiks.

Kā norādīja Baltais nams, kaut arī Pentagons pakļaujas tiesas rīkojumam, administrācija pārskata savu lēmumu un juridiskās alternatīvas.

Tramps jūlijā pārsteidza Pentagona vadītājus, tviterī paziņojot, ka transpersonas turpmāk nevarēs dienēt armijā “nekādā statusā”. Tādējādi tika atcelta 2016.gadā Baraka Obamas prezidentūras laikā ieviestā politika, pēc kuras armijā jāuzņem arī atklātas transpersonas.

Augustā Tramps parakstīja dokumentu, liekot Pentagonam turpmāk armijā vairs neuzņemt transpersonas. Vienlaikus Tramps atstāja Pentagona ziņā jautājuma izšķiršanu par to, ko darīt ar tām transpersonām, kas jau šobrīd ir armijā.

Ar prasību tiesā augustā vērsās piecas transpersonas, minot neskaidrības par nākotnes karjeras iespējām.

LA.lv

Par svarīgo