Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
15. februāris, 2016
Drukāt

Atbalsta nacionālā interešu objekta statusa piešķiršanu Okupācijas muzejam (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Koalīcijas partneri pirmdien vienojušies atbalstīt nacionālā interešu objekta statusa piešķiršanu Latvijas Okupācijas muzejam, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Par priekšlikumu Okupācijas muzejam piešķirt nacionālo statusu nevienam no koalīcijas partneriem iebildumu nebija,” viņš sacīja.

Līdz ar to valdību veidojošie politiskie spēki atbalstīs šādus grozījumus Latvijas Okupācijas muzeja likumā.

Jau vēstīts, ka atklātā vēstulē Saeimai un valdībai trīs bijušie Valsts prezidenti, Eiropas Parlamenta deputāti un daudzas sabiedrības un kultūras personības aicināja nodrošināt Okupācijas muzeja rekonstrukciju un paplašināšanu, kā arī lūdza noteikt muzejam nacionālo interešu objekta statusu un pieņemt visus nepieciešamos lēmumus, lai Gunāra Birkerta projektētais Nākotnes nams un okupācijas upuru piemiņas memoriāls tiktu pabeigts līdz valsts simtgadei.

Savukārt Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs iepriekš žurnālistiem pauda, ka būvvaldes nesniegs būvatļauju Okupācijas muzeja piebūves īstenošanai, tomēr projekta attīstītāji var iesniegt jaunu būvprojektu. Šāds lēmums esot pieņemts, jo projekta attīstītāji būvvaldē nav iesnieguši nepieciešamo saskaņojumu muzeja piebūves jaunajiem variantiem un tādēļ iestāde strādā ar to materiālu, kas ir tās rīcībā no pagājušā gada.

Pēc Rīgas pilsētas būvvaldes lēmuma būvatļauju Okupācijas muzeja piebūves celtniecībai neizsniegt Okupācijas muzeja biedrība ciešā sadarbībā ar Valsts akciju sabiedrību “Valsts nekustamie īpašumi” plāno sagatavot un sniegt būvvaldē jaunu būvniecības ieceri muzeja piebūves “Nākotnes nams” īstenošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Aizvāciet šo savu svarīgo muzeju aiz Centrāl tirgus paviljoniem! Tie kuri ir ar visiem Desmit par to, ka šai kastei ir jābojā Vecrīgas skats, tie lai nāk gulēt šajā kastē!

  2. nāgels gan ir .. lai kas ar muzeju notiktu visu cenšas sasaistit ar piebuves celšanu. nekas cits uz šiz zemites viņu neintresē kā tas slotu skapis

  3. Rakstā nav minēts, ko dod šis statuss un kam tas piešķirts – kastei vai “iekšām”?

  4. Lielisks lēmums, paldies jaunajai koalīcijai! Cerams, tas atvieglos vēršanos pret destruktīvo un pretvalstisko rīcību no atsevišķu “arhitektu” puses…

  5. Lielisks lēmums, paldies jaunajai koalīcijai! Cerams, tas atvieglos vēršanos pret destruktīvo un pretvalstisko rīcību no atsevišķu “arhitektu”ses… pu

  6. Lēnām, bet Saeima sāk arī iepriecināt.
    Šai sakarā ar būvvaldi gribētos zināt kā Vircavs ticis pie latviska uzvārda.

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (26)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+