×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
26. marts, 2018
Drukāt

Kurš kuru? RD atbildes gājiens ministram jautājumu lietā (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes valdošā koalīcija plāno mainīt asas domstarpības izraisījušos grozījumus pašvaldības nolikumā, kas ierobežo domes sēdes laikā uzdodamo jautājumu skaitu, tā vietā nosakot laika ierobežojumus jautājumu uzdošanai.

Kā žurnālistiem pastāstīja pašvaldības vadītājs Nils Ušakovs (S), paredzēts, ka jautājumiem par vienu lēmumprojektu tiks atvēlētas 20 minūtes, bet par budžetu jautājumus uzdot varēs pusotru stundu.

Šodien plkst.16 paredzēts sasaukt Rīgas domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par jaunā regulējuma ieviešanu.

Komentējot vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL/TB-LNNK) rīkojumu par Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumu darbības apturēšanu, Ušakovs pauda viedokli, ka ministrs esot pakļāvies politiskam spiedienam, kā rezultātā pieņēmis “nedemokrātisku un Rīgu diskriminējušu lēmumu”.

Ušakovs akcentēja, ka daudzās pašvaldībās jau gadiem pastāvot regulējums, kas reglamentē jautājumiem atvēlēto laiku, līdz ar to Rīgas dome šodien lems par priekšlikumu noteikt konkrētu laiku jautājumu uzdošanai, ar to aizstājot jautājumu skaita ierobežojumu.

Kā ziņots, Gerhards ir apturējis marta sākumā pieņemtos Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumus, kuri paredz, ka deputāti sēdēs nedrīkst uzdot vairāk par trīs jautājumiem.

Grozījumu darbība tiek apturēta un rīkojums stājas spēkā no brīža, kad tas tiek publicēts valsts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Kā norādīja minisytra pārstāvji, rīkojums varētu tikt publicēts jau rīt, kas nozīmē, ka rīt plānotajā Rīgas domes sēdē, kurā tiks skatīti pašvaldības budžeta grozījumi, deputāti atkal drīkstēs uzdot neierobežotu jautājumu skaitu.

Opozīcijai balsojot pret, Rīgas dome marta sākumā pieņēma grozījumus pašvaldības nolikumā, kas ierobežo deputātu iespējas sēdēs uzdot jautājumus. Daudz jautājumu uzdošana un sēžu norises paildzināšana ir viena no opozīcijai pieejamajām metodēm, kā tā cīnās gadījumos, kad uzskata, ka nepamatoti tiek ignorēti tās priekšlikumi un viedoklis.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Idioti, kvalitatīvus lēmumus nevar pieņemt uzliekot kvantitatīvus ierobežojumus !
  PSRS laikā slaucējas un atslēdznieki automātiski nobalsoja vienbalsīgi neko nesaprazdami.
  Vai klauns Nils mūs atkal velk PSRS draudzīgajā saimē?

 2. Kādam vajadzētu atlaist kādu no darba!

 3. Teātris kam spēcīgāki argumenti un juristi.

 4. Vēl tikai derētu KNAB vai prokuratūrai painteresēties
  – par 8 miljoniem, ko galvenais Rīgas okupantu un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo pēctecis iztērējis sava tēla spodrināšanai,
  – par Ušakova ielikteņu kaitniecisko darbību Rīgas centrāltirgū,
  – par drausmīgo darbu kvalitāti (gluži kā Krievijā) ielu remontdarbos.
  Tad jau arī tas, cik jautājumu katrs drīkst uzdot, vairs nebūtu primāri.

 5. Ušgorodā nevar būt demokrātija rietumu izpratnē, tikai kaut kāda imitācija postsovjetu stilā.

 6. Ušgorodā valda Ušgorodas mērs un pilsētās ar šādu nosaukuma izskaņu ir postpadomju stila valdīšana un tie, kam patīk rietumu stila demokrātija, var braukt uz pilsətām, kas vēl nav kluvušas par gorodiem.

 7. Ja sāk darboties principa sindroms, nekas labs nav gaidāms un cietīs jau Rīgas iedzīvotāji/vēlētāji!
  Nu nekas nekas, lai jau, laiks rādīs kā būs nākamajās pašvaldību vēlēšanās vai būs ka parunā, ka princips dārgāks par naudu :))

Draugiem Facebook Twitter Google+