×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Atgriežas 90. gadu izklaides? Jelgavā skolēni, lai apreibinātos, ostījuši benzīnu (1)

Ekrānšāviņš no Skaties.lvEkrānšāviņš no Skaties.lv

Jau krietnu laiku no sabiedrības uzmanības ir pazudis tāds vārds kā “spaiss”. Šī sērga ir iedzīta pagrīdē, un arī medicīnas dati liecina, ka tā lietotāju skaits ir samazinājies. Bet ir kāds teiciens – daba nemīl tukšumu. Diemžēl, bet šoreiz tas sakāms par jauniešu kāri apreibināties ar benzīnu, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

“Labdien. Kāda Jelgavas vidusskolas audzēkne uz mācību iestādi atnesa benzīnu. Nevis mācību vajadzībām, bet gan lai apreibinātos, jo viņa bija iecerējusi to ostīt. Iejaucās skolas vadība, bet neticu, ka būs kaut kādas sekas, jo zināms, ka meitenes māte ir saistīta ar Jelgavas domi. Kas sekos tālāk?”

Tie bija trakie, deviņdesmitie gadi, kad narkomāni un toksikomāni mēģināja apreibināties ar visu, kas ir pa rokai. Benzīns, līme, mušu indējamais līdzeklis utt. Laiki mainījās, un līdz ar tiem nebūtībā aizgāja arī šie netikumi. Bet signāls no Jelgavas liek aizdomāties, vai tiešām benzīna ostīšanas sērga atgriežas?

Benzīns maisiņos

Skolas audzēknes, klasesbiedrenes, benzīnu no mājas garāžas atnesušas, iepakotu dīvainā veidā. Divos plastikāta maisiņos un ieliktu somā. Kā stāsta skolas direktors, degvielas smaka tomēr bijusi jūtama, un trauksmi sacēla latviešu valodas skolotāja. Meitenes pamanās maisiņu izmest pa logu, bet vienalga tiek vestas pie direktora.

Agris Celms, skolas direktors:”Es sāku viņas tincināt, kam tas benzīns vajadzīgs. Mana pieredze teica priekšā, ka ostīšanai, jo tur bija aptuveni 100 gramu. Es jautāju tā un šā, bet viņas patieso iemeslu neatklāja.”

Atgriežas 90. gadu izklaides?

Pie skaidrības tiek Jelgavas pašvaldības policija, kuru rokās abas meitenes nonāk. Tur viņas atzīstas, ka tiešām gribējušas benzīnu ostīt. To darīt ieteicis kāds viņu nenoskaidrots paziņa. Ar meitenēm un viņu vecākiem veiktas stingras pārrunas, un visi solījuši, ka kaut kas tāds vairs neatkārtosies. To, ka meitenes nav paspējušas ieelpot degvielas tvaikus, apstiprinās pilsētas slimnīcā, kur pusaudzēm veiktas pārbaudes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+