Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
10. septembris, 2015
Drukāt

Atjauno leģendāru 17. gadsimta. zīmolu “Kokmuižas alus”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Alus darītava “Valmiermuižas alus” ir atjaunojusi vienu no Latvijas senākajiem alus zīmoliem “Kokmuižas alus”. Ar šo zīmolu atbilstoši 17. gadsimta alus brūvēšanas tradīcijām tiks darīti eila tipa ali. Pirmie divi eili jau ir izbrūvēti un to izveidē ieguldīti 30 tūkstoši eiro. Pašreiz tiek plānots, ka “Kokmuižas alus” eili veidos ap 5% no kopumā “Valmiermuižas alū” izbrūvētā alus, informē uzņēmumā.

Alus ar zīmolu “Valmiermuižas alus” šobrīd ieņem ap 1% Latvijas alus tirgus. “Kāpināt apjomus, kā esam teikuši jau iepriekš, neplānojam. Taču aizvien biežāk cilvēki par labu atzīst restorānu ar ne tikai plašu vīna, bet arī izmeklētu alus piedāvājumu. Tāpēc piedāvāsim restorāniem arvien bagātākas un daudzveidīgākas alus garšas buķetes,” saka “Valmiermuižas alus” saimnieks Aigars Ruņģis. “Mūsu attīstības nākamais solis alus baudīšanas kultūras veidošanā Latvijā ir atjaunot leģendāru Latvijas alus zīmolu ar senu vēsturi – “Kokmuižas alus”, kas piedāvās eilus ar intensīvu garšu.”

Līdz 19.gadsimta beigām, kad aldari iemācījās brūvēt alu zemākās temperatūrās un populārs kļuva lāgera jeb “apakšējās” raudzēšanas alus, Latvijā un citviet pasaulē bija pieejams tikai eils jeb “augšējās” raudzēšanas alus. Šobrīd Latvijā, alus baudītājiem kļūstot izglītotākiem un prasīgākiem pēc garšu daudzveidības, atdzimst pieprasījums arī pēc eila tipa alus.

Pirmās ziņas par alus darīšanu Kokmuižā, minētas 1688. gadā. 1867. gadā tā kļuva par lielāko muižas alus darītavu Livonijā. 1905. gadā “Kokmuižas alus” izstādē Parīzē saņēma zelta medaļu. Gadā Valmieras apriņķa alus darītavas Valmiermuižā un Kokmuižā izbrūvēja gandrīz tikpat daudz alus, cik Rīgas alus darītavas kopā. Savu darbību alus darītava Kokmuižā pārtrauca II Pasaules kara laikā. Pirmo reizi pēc 70 gadu pārtraukuma “Kokmuižas alus” eilus varēs nobaudīt sestdien, 12. septembrī, “Kokmuižas alus” vēstures ekspozīcijas atklāšanā pagasta svētku laikā.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+