×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Atklāj atjaunoto Rīgas Brāļu kapu sienas pilsētu ģerboņu galeriju (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas atjaunātā pilsētu ģerboņu galerija.

Šodien Valsts prezidents Andris Bērziņš un bijušais prezidents Guntis Ulmanis atklāja pilnībā atjaunoto Rīgas Brāļu kapu sienas pilsētu ģerboņu galeriju.

Darbs pie Rīgas Brāļu kapu atjaunošanas turpināsies. 2014.gadā tiek plānots restaurēt Noslēdzošo sienu ar Vidzemes un Latgales heraldiskiem tēliem un strēlnieku bareljefu, kā arī pārbūvēt priekšlaukumu, nomainot saplīsušās plāksnes pret dolomīta plāksnēm.

“Šī ir vieta, kas parāda, no kurienes mēs nākam. Šī ir vieta, ko pazīst arī pasaulē,” atklāšanas runā sacīja Bērziņš. “Pirms gada esot 11.septembra piemiņas vietā, arī tur zināja, ka Latvija ir bagāta ar to, ka viņa atceras savu vēsturi. Arī tur, Ņujorkā, mūsu pieredze ņemta vērā.”

“Mēs atrodamies vietā, kas ir ticības simbols. Vieta, kas iezīmēta kā Latvijas mūžīgā piemiņa, kā Latvijas mūžīgā dzīvība, jo katra tauta ilgojas pēc nemirstības. Arī latviešu tauta. Lai varētu to realizēt, ir jāatceras sava vēsture un jāpiemin savi varoņi, un jādomā par nākotni,” uzrunā sacīja eksprezidents Ulmanis.

Šodien atklātajā atjaunotajā Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas pilsētu ģerboņu galerijā vienuviet apvienoti visu pašvaldību ģerboņi, lai simbolizētu Latvijas vienotību un nedalāmību.

Galerijas restaurācijas darbi ilga divus gadus, un tos veica restauratori Ivo Grauduma vadībā. Kopējās projekta izmaksas ir 57 127 lati. No tiem lielākā daļa ir tautas ziedojumi, otra daļa – piešķirtais pašvaldību līdzfinansējums.

“Restaurācijas process bija ļoti smags. Gandrīz visi ģerboņi, izņemot Rīgas, bija smagi bojāti – tie bija atdalījušies piecus milimetrus no sienas, daži bija sadalījušies uz pusēm, bet citi bija pilnībā no jauna jālej,” procesa norisi atklāja Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda valdes priekšsēdētāja Mirdza Stirna.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vajag pārapbedīt pie Jāņa Čakstes saraktos komunistus, lai var atjaunot Mūžības aleju… Kaut kad varētu arī Lāča ēnu aizmēzt…

  2. vai tad runa nav par Brāļu kapiem? Nevajag jaukt fonda nosaukumu ar Brāļu kapu nosaukumu. Mirdza Stirna var savu fondu saukt kaut vai par Venēras māsu fondu.

Draugiem Facebook Twitter Google+