Latvijā
Kriminālziņas

Atklāj “melno racēju” arsenālu: ieročus un sprāgstvielas 2

Foto – VP

Mērķtiecīgi veicot virkni operatīvo pasākumu un izmeklēšanas darbību, no nelikumīgās aprites pēdējo sešu mēnešu laikā izņemts ievērojams skaits arsenāla. Pagājušās nedēļas laikā vien Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GkrPP) atklāja vairākas vietas, kur kopumā tika izņemti 41 dažāda kalibra mīnmetēju šāviņi un citi sprādzienbīstami priekšmeti, LA.lv uzzināja VP.

No šī daudzuma var iegūt aptuveni 60 kilogramus sprāgstvielu. Pašreizējā informācija liecina, ka slēptuves, iespējams izveidojuši tā saucamie “melnie racēji”, kuri šos priekšmetus savākuši un noslēpuši iespējamai tālākai realizācijai vai to izjaukšanai ar mērķi iegūt sprāgstvielas. Ar atrasto un izņemto arsenālu iespējams apbruņot pat nelielu grupējumu.

VP sabiedrisko attiecību pārstāve Samanta Čapkovska norāda, ka nelegālo ieroču kontrole pēdējā laikā pastiprināta tādēļ, ka daļā no Eiropā pēdējā laikā notikušajiem asiņainajiem teroraktiem izmantoti tieši nelegāli iegūti ieroči.

Kopumā Valsts policijas GKrPP KIP 1. nodaļā 2017.gada pirmajā pusgadā uzsākti 11 kriminālprocesi pret 11 personām, kuras dzimušas laikā no 1947. līdz 1991. gadam. Iepriekš minētie kriminālprocesi uzsākti pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas – par iespējamu šaujamieroču, šaujamieroču būtisko sastāvdaļu, šaujamieroču munīcijas, lielas enerģijas pneimatisko ieroču, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu neatļautu izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, realizēšanu un realizēšanas noteikumu pārkāpšanu.

Valsts policija veica virkni operatīvo pasākumu un izmeklēšanas darbību Rīgas, Liepājas, Valmieras, Ogres, Vecpiebalgas, Skrundas, Gulbenes, Ādažu, Dundagas, Aizkraukles un Olaines apkaimēs. Kriminālprocesu ietvaros no nelikumīgās aprites izņemti 37 šaujamieroči; 8681 gabali dažāda kalibra munīcijas; 996 dažāda veida spridzināšanas ierīces, tajā skaitā ķīmiskās granātas; 134,87 kilogrami sprāgstvielu; 206 gabali šaujamieroču būtisko sastāvdaļu.

Aizdomās turētajām personām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Pēc ekspertīžu pabeigšanas vēl tiks lemts par minēto kriminālprocesu nodošanu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

LA.lv