Kultūra
Māksla

Atklās festivālu “Ziemassvētku egļu ceļš” 16


2016. gada festivāla uzvarētāja – objekts “Aurora”.
2016. gada festivāla uzvarētāja – objekts “Aurora”.
Publicitātes foto

Akcentējot leģendu par pirmo rotāto Ziemassvētku eglīti Rīgā, trešdien, 6. decembrī, plkst. 17 Rātslaukumā atklās vides mākslas objektu “Egle” un iedegs vienu no galvaspilsētas centrālajām svētku eglēm, informē Rīgas dome.

Līdz ar “Egles” atklāšanu sāksies arī 8. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kas būs apskatāms no 8. decembra līdz 14. janvārim. Šogad festivālā būs apskatāmi profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidoti vides objekti, kopskaitā 41 mākslas darbs.

Vides mākslas objekts “Egle” tapis ar “Rietumu bankas labdarības fonda” atbalstu kā projekts, kurš uzvarējis fonda rīkotajā konkursā. “Ideja radās, lai atgādinātu leģendu par pirmo izrotāto Ziemassvētku egli Rīgā 1510. gadā. Ceru, ka objekta izvietošana Rātslaukumā aktīvi iezīmēsies vidē un apliecinās šo vēsturisko notikumu vizuālā stāstā, tādējādi veicinot šī senā notikuma atpazīstamību kā rīdzinieku, tā pilsētas tūristu vidū”, saka atbalstītā objekta “Egle” projekta koordinators, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars.

Iedzīvotāji gaidīti gan objekta “Egle” atklāšanā, gan arī Rātslaukuma egles iedegšanā, kur pasākuma apmeklētājus priecēs seno deju grupa “Ballare”, ritma apvienība “Pulsa efekts”, flautiste Ieva Rūtentāle un uguns žonglieri “Soul of Flames”. Pasākumu vadīs Artūrs Krūzkops.

Līdz ar “Egles” atklāšanu, sāksies arī 8. vides objektu festivāls “Ziemassvētku egļu ceļš”, kas jau izpelnījies gan pašmāju, gan ārvalstu iedzīvotāju interesi un atzinību. Par to liecina vairāku ārvalstu preses izdevumu un tūrismu ceļvežu veidotāju interese iepazīstināt savu mērķauditoriju ar Rīgā svētku laikā izvietotajiem festivāla objektiem. Festivāls iekļauts izdevuma “Skyward” tūristu apskates objektu sadaļā “Word Topics”, arī itāļu žurnālā “IO Donna”, kurā apkopota informācija par pasaulē vispārsteidzošākajām Ziemassvētku eglēm.

LA.lv