Latvijā
Rīga

Atklās monumentālo Latvijas karoga mastu uz AB dambja 16

Uz AB dambja uzstādīts monumentālā Latvijas karoga 60 metrus augsts karoga masts, paceļot tajā Latvijas karogu. Foto – LETA

Trešdien, 18.oktobrī, plkst.10 svinīgā dāvinājuma ceremonijā atklās monumentālo Latvijas karoga mastu uz AB dambja. Uz AB dambja uzstādītais karoga masts ir 60 metrus augsts, savukārt Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus.

Monumentālais Latvijas karoga masts tapis kā veltījums Latvijas valsts simtgadei, no biedrības „Latvijas karogs” tiks nodots Rīgas pašvaldības īpašumā. Turpmāk pašvaldība nodrošinās karoga masta ekspluatāciju.

Projekta „Latvijas karogs” īstenošana Rīgā ilga vairāk nekā trīs gadus, un tās laikā pēc iedzīvotāju balsojuma ir izvēlēta atbilstošākā karoga masta atrašanās vieta, veikti grunts izpētes darbi, izstrādāts un saskaņots projekts, kā arī īstenoti karoga masta celtniecības un montāžas darbi. Karoga masta projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja būvniecības uzņēmumi SIA „Arhis”, SIA „ARS Būve”, SIA „Reck” un SIA „Monolīts SAG”.

Dāvinājuma ceremonijas laikā tiks atklāta arī vides izstāde „Latvijas valsts karoga hronika”, kura turpmāk ceļos pa vairākām Rīgas apkaimēm un informēs par Latvijas valsts karoga izcelsmes vēsturi. Vides izstādi veidoja Rīgas domes Īpašuma departaments sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju.

Monumentālie Latvijas karogu masti ir izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos, savukārt to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā. Novados karoga mastu izbūve tiek realizēta gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts ir realizēts tikai par privātiem ziedojumiem.

Biedrības „Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs ir Rihards Kols, projekta mecenāti – Armands Garkāns, Jānis Kols, Juris Kravalis un Māris Martinsons, kā arī valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji.

LA.lv