Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
13. maijs, 2014
Drukāt

Atklās pirmo marķēto Baldones novada velo un gājēju taku

Foto - LETAFoto - LETA

Baldones novadā atklās pirmo marķēto velo un gājēju taku 14 kilometru garumā, kas ļaus gūt priekšstatu par Baldones vēsturi, dabu un ainavu, liecina pašvaldības informācija.

Velo un gājēju taka tiks atklāta sestdien, 17.maijā, aktīvās atpūtas tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā, kur ikviens arī varēs iemēģināt jauno Baldones taku ar velosipēdiem. Pirmais pieturas punkts būs “Varenais Šmits” – lielākais šāda veida teleskops Baltijā, ar kuru pirmo reizi Latvijas vēsturē atklāta mazā planēta, kurai dots vārds “Baldone”.

Pēc tam velo taka vedīs uz Mercendarbes muižu, kurā mājo barona Karla fon Livena dzimtas gars. Pēc piedzīvojumiem muižā taka vedīs caur kilometru garo 19.gadsimta liepu aleju, līdz apstāsies pie Baldones sēravota “Ķirzaciņa”, kura brīnumainās spējas pazīstamas gadsimtiem. Noslēgumā plānots viesoties bijušās Baldones sanatorijas teritorijā, lai noklausītos tās stāstu.

Velo un gājēju takas atklāšana sestdien plānota plkst. 12 pie velonomas Baldones sporta kompleksā Iecavas ielā 2. Pulcēšanās braucienam paredzēta no plkst. 11.30. Pasākums būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+