×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

Atklāta izstāde Leonards Laganovskis “Aizspogulija. Staburags”

LEONARDS_LAGANOVSKIS_INVITE2015

Galerijā “Bastejs” aplūkojama Leonarda Laganovska lielformātu gleznu un zīmējumu izstāde “Aizspogulija. Staburags”. Tās centrā ir aizejošās paaudzes ikonas – Staburaga – atspulgs mākslinieciskās interpretācijās.

Latvijas konceptuālās mākslas pārstāvis Leonards Laganovskis (1955) savulaik absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļu, guvis pieredzi dzīvojot un darbojoties Vācijā, piedalījies izstādēs Latvijā un ārvalstīs, ir vairāku starptautisku stipendiju ieguvējs un viens no aktīvākajiem Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvjiem.

Viņa darbi sastopami Latvijas un ārvalstu mākslas muzejos un privātkolekcijās. Lai gan plašāk pazīstams ar saviem grafikas darbiem, plakātiem, zīmējumiem un objektiem, šajā izstādē Leonards Laganovskis pievērsies tieši klasiskajai eļļas glezniecībai. Pieredze, kas gūta realizējot savu asprātīgo, ironisko un nereti arī skarbo skatījumu, darbojoties dažādās tehnikās, un interese par vācu romantisma idejām mudinājusi mākslinieku šodienas visnotaļ digitalizētajā laikmetā izmantot glezniecības sniegtās iespējas savu ideju īstenošanā.

Izstādē redzamie darbi radīti vairāku gadu garumā, intuitīvi, iekšējas nepieciešamības vadīti, un tā ir daļa no topošā gleznu cikla, kurā mākslinieks interpretē dažādus ikonogrāfiskus, vēsturiskus notikumus. Mākslinieks aicina ielūkoties Aizspogulijā, kur pagātnes notikumu refleksijām atklāties jaunās, iepriekš neiepazītās dimensijās. Šoreiz tā ir Staburaga Aizspogulija.

Staburaga vārds, kas, kā mūsdienās ierastais, grafikas dizainā plaši lietotais logotips, reversā rotā tituldarbu, rosina domāt par agrāko paaudžu ikonas, nu jau zudušā objekta lomu nākamo paaudžu acīs. Brīdi pirms tā nogrimšanas aizmirstībā no Staburaga attēlu negatīviem dzimst jauns, mulsinošs skaistums dinamisku krāsu pāreju un pastozu triepienu modelējumos, radot pašvērtīgus staburagus. Tādējādi Leonarda Laganovska Aizspogulijā objekti, notikumi un procesi iegūst tādas estētiskās kvalitātes, kuras nepamanām mūsdienu informācijas piesātinātajā ikdienā.

Leonarda Laganovska izstāde skatāma galerijā “Bastejs”, Alksnāja ielā 7, līdz 23. decembrim, katru dienu, izņemot svētdienās un pirmdienās, no plkst. 12.00 līdz 18.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+