×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

Atklāta rekonstruētā Dzintaru koncertzāle (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Vakar ar svinīgu ceremoniju un pirmo koncertu pēc vairāku gadu restaurācijas un rekonstrukcijas darbiem atklāta 1936. gadā celtā slēgtā Dzintaru koncertzāle, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Simboliskajā lentas griešanas pasākumā piedalījās Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis, “Dzintaru Koncertzāles” direktors Guntars Ķirsis, pirmā atklāšanas koncerta mākslinieki – maestro Raimonds Pauls, pianists Vestards Šimkus un Latvijas Radio bigbends, kā arī arhitekti un būvnieku pārstāvji.

Pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta būvētā zāle ir vienīgā koncertzāle Latvijā, kas iekļauta Latvijas Kultūras kanonā. Tā ir unikāls Jūrmalas koka arhitektūras paraugs. Ēku raksturo nacionālā romantisma motīvi fasāžu un iekštelpu apdarē, bazilikālais vidusjoma iekštelpu izgaismojums ar apaļiem logiem. Ēkas centrālās ieejas vestibila interjerā iestrādāti mākslinieka Anša Cīruļa sienu gleznojumi, kas ir valsts nozīmes mākslas piemineklis.1960.gadā uz dārza pusi piebūvēta vasaras koncertestrāde, kuras autors ir arhitekts Modris Ģelzis. Dzintaru koncertzāles komplekss ir būtisks kultūrvēsturisks mantojums, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Atklāšanas koncertu sērija turpināsies līdz 31. maijam un tās laikā slēgtajā koncertzālē uzstāsties izcili Latvijas un ārvalstu mākslinieki – viens no pasaulē vadošajiem stīgu kvartetiem no Vācijas Artemis, kurā pirmo vijoli spēlē jūrmalniece Vineta Sareika, orķestrisKremerata Baltica, Baiba Skride, Vestards Šimkus, Ksenija Sidorova, Inga Šļubovska, kā arī Raimonds Pauls.

Arī atvērtajā Dzintaru koncertzālē visu vasaru notiks dažādu žanru pasākumi, un sezona tiks atklāta 6. jūnijā ar Rēzijas Kalniņas režisēto koncertuzvedumu par Raini un Aspaziju „Tur, kur gars ar garu – jūtās satiekas”. Koncertuzvedumā Raiņa un Aspazijas vēstules lasīs aktieri Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Artūrs Skrastiņš. Piedalīsies arī koris “Kamēr”, Latvijas nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Ainārs Rubiķis. Solisti Gunta Gelgote un Daumants Kalniņš. Scenogrāfs Didzis Jaunzems.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    50. gadu sākumā, kad biju pionieru vecumā, mūsu mājā ievilka katram padomju cilvēkam tik mīļo radio skaļrunātāju. Tas savu darbu sāka sešos no rīta un beidza 12 naktī ar himnu. Tā, sēžot ķēķī pie galda, gribot negribot varēji noklausīties daudzus derīgus un ne tik derīgus raidījumus. Tajos laikos (skatoties no lauku mājas pagalma) Rīgas pilsētas Jūrmalas provinces Dzintaru koncertzālē vasarās regulāri notika nopietnās mūzikas koncerti ar daudziem ārzemju māksliniekiem. Vēl šodien atceros, ka visi sajūsminājās par Vecrīgu un Dzintaru koncertzāles brīnišķo akustiku.
    Cerēsim, ka atkal atgriezīsies vecie, labie laiki!
    P.S. Kur tad mūsmāju īstie mūzikas feinšmekeri- Lavents, Kargins, Jūlijs, Atslēdznieks un Zeltavīrs? Bez šiem tas nav nopietns atklāšanas pasākums!

Draugiem Facebook Twitter Google+